Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a történelemnek?

Mi értelme van a történelemnek?

Figyelt kérdés

Már bocs, de én nem vagyok kíváncsi arra, hogy Krisztus előtt több ezer évvel a Józsika meg a Pannika mit csinált, ennek ellenére rám kényszerítik, hogy tanuljam meg. Szerintük egy kicsit is érdekli ez a mai fiatalokat? Akit érdekel, az tanulja meg, járjon utána szabadidejében, de a töri órák helyett lehetne akár matematika vagy nyelvtan, amit hasznosítani is tudunk az életben. Mi a véleményetek erről?


15/f


2015. máj. 4. 17:31
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Na a másodikon jót nevettem. Attól, hogy feleslegesnek tartok egy tantárgyat rögtön benzinkúton fogok ablaklemosóként dolgozni. Egyébként köszi az érdembeli hozzászólásokat.
2015. máj. 5. 06:32
 22/29 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, hogy a vitázók nem lettek lepontozva, aki pedig véletlenül egyetértett a véleményemmel, az le lett. Egy véleménnyilvánításban mo lehet "nem hasznos" ?
2015. máj. 5. 06:38
 23/29 A kérdező kommentje:
*mi
2015. máj. 5. 06:39
 24/29 anonim ***** válasza:
46%
Az hogy nem válik a hasznodra, ha megfogadod? :D (Én csak felpontoztam)
2015. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Egyetemistaként egy kettest hoztam össze töriből, de nem azért, mert minden este akár csak 1 órát is tanultam volna a törire, hanem azért, mert teljesen figyelmen kívül hagytam azt a tárgyat, és inkább arra tanultam, ami érdekelt, és amivel foglalkozni fogok. Tudom, hogy nagyon nehéz megérteni a magad nullához közeli agykapacitásával, de próbálj meg valahonnan összevakarni egy kis logikát.


Kérdező, a lényeget megérted. Sajnos akadnak az interneten olyan idióták, mint ez a 70%-os aki kivétel nélkül mindenkinek beszól, meg legyökerezi, de az ilyenekkel nem kell foglalkozni, ha nem veszed őket észre, előbb-utóbb abbahagyják a pattogást :).


Ha nem érdekel a töri, ne tanuld, csak olyan szinten, hogy sikerüljön a dolog.

2015. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#22: Mert így működik a világ, ami a többség nem tetszik, azt mindig lehurrogják. De miért baj ez neked? Igazán tudhatnád, hogy csak mert neked nem tetszik, még a világ nem hozzád fog igazodni. Amúgy sem az volt a kérdésed, hogy ki ért egyet azzal, hogy felesleges történelmet tanítani, hanem hogy miért van értelme a törinek, szóval még hasztalan is a "válaszuk".
2015. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Azzal van baj ahogy tanítják az iskolákban. Túl száraz és unalmas. Halgass meg egy történész előadását, ők képesek érdekessé tenni, akár viccessé is.
2015. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Csak érdekességnek:


[link]


Különösen ajánlom CHARLES MAURICE TALLEYRAND-PÉRIGORD gróf mondatát.

2015. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz; elég annyit tudni a történelemből, mint az amerikai turisták tudnak Európában; hogy "ezt is mi bombáztuk le, meg azt is".
2015. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!