Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes beosztani a...

Hogy érdemes beosztani a tételeket a szóbeli érettségiig?

Figyelt kérdés

4 tantárgyból fogok szóbelizni: töri, magyar (irodalom + nyelvtan), angol, etika


Töriből emeltezem, szóval ott van 30 db tétel, irodalomból és nyelvtanból 20-20, angolból nem kell különösebb felkészülés, etikából pedig 20 tételem van.


A törinek a nagy részét már kidolgoztam, a többiből nem sok van meg.


Hogyan érdemes beosztani a kidolgozást és a tanulást?


2015. máj. 10. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én anno úgy csináltam, hogy kiszámoltam, hogy hány nap van a vizsgáig és beosztottam, hogy hány tétel jut egy napra így. A "napi adagot" megtanultam, esetleg több tárgyból is, így nem jut egy napra olyan sok. A vizsga előtt pedig hagytam 1-2 napot, amikor az egészet mégegyszer átismételtem, mondogattam. Ahogy leírtad, ha most kezded, akkor a vizsgákig minden tárgyból jut egy tétel, azaz kb 5 tétel egy nap, mert kb 1 hónap van a szóbelikig! Ez a módszer nekem nagyon bevált, később az egyetemen is! Sok sikert!
2015. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. máj. 10. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy nem tolom ki a végét 1-2 nappal a szóbeli előtt, megpróbálok kb. 1 héttel hamarabb végezni,mert nekem kell némi idő amíg leülepszik, amíg tudom gyakorolni. Ebben a barátom fog segédkezni, mert abban a maradék hétben minden nap le fog érettségiztetni, tehát húznom kell mindig 5-5 tételt. :)
2015. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!