Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első szakma miért nem ingyenes?

Első szakma miért nem ingyenes?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, ittho ülők már egy jó ideje mivel csak egy rettségim van és igy sehova sem vezsnek fel,, mivel nincsen szakmám. Ezek a hiányszakmák, villanyszerelő, hegesztő, cnc gépi forgácsoló, központi fűtés és gáz rendszerszerelő stb? Miért csak felnőttoktatáson? oktatják tanolyamon? Vgay csak ugy 8 általános után szakiskolában de nem felnőtteknek, Nekem még nincs szakmám, de igy is fizetni kell mivel tanfolyam felnőőttoktatás és 450 ezer forintba kerülnek? Mások hogy oldják meg ezt?? Hogy fizessem ki, ha nem dolgozokmert nem tudok mivel nincs szakmám?
2015. máj. 12. 15:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Oktávban is központi fűtés gázrendszer rendszerszerelő, 300 ezer / FÉLÉV vagyis havi 50 ezer forint. és 4 féléves az 1 millió 200 ezer egy SZAKMA. Meg az elketronika műszerész is az oktában ugyananyni. De másfelnőttképző tanfolyamakon is ennyibe kerülnek.. De nekem járna egy ingyenes de iskolarendszerben nem oktatják ezeket,, csak szakiksolában de 8 általános után, 14 éves kortól.
2015. máj. 12. 15:35
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves korig lehet az iskolában ingyenes szakképzésben részt venni?

Nappali rendszerű iskolai oktatásban abban az évben kezdheti utoljára a tanuló a tanévet, amelyben betölti a 22. életévét

2015. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A törvény úgy írja, hogy az első okj-s szakma 21 éves korig ingyenes. Lecsúsztál róla.
2015. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2013 nyarán, 20 éves voltam akkor is már csak estin, kezdhettem, mivel abban az évben novemberben töltöttem be a 21-et vagyis 20 évesen is már esti tagozatra jelentkezehettem A SZÁMALK nevű iskolába ahol, ahol ugyan azt mondták ingyenes mégis fizetni kellett 50 ezreket, és ott kellett hagynom 1 év után, most kb. tavaly szeptember óta se munka, se iskola, mivel nncs ingyenesek és képzettség nélkül sehol se lehet elhelyezkedni akinek nincs protekciója.
2015. máj. 12. 15:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
21 éves korig ingyenes.. Az otthon ülés helyett tanulni kellett volna.
2015. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha akkor folytonos volt a jogviszonyod, akkor elkezdhetted volna. Egyik barátnőm is így kezdhette el 20 évesen.
2015. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

munkaügyi központon keresztül jelentkezhetsz még tanfolyamokra.de ott nem igazán válogathatsz.


21-22 éves korig ingyenes nappali tagozatban.erről már lecsúsztál.

oktávnál pl van részlet fizetés.

tanulás mindig kifizetődő,ha jó szakmát választasz

2015. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Otthonülés helyett dolgoztam gyárban már rá kényszrítettek. Amugy 2013 előtt még 23 éve skorig lehetett menni, szóval rossz időpontban voltam. mer 19 évesen érettségiztem fél évet kihagytam ugyan, de miután már kezdeni akartam csak estire lehetett menni mert pont akkor változtatták meg meg emelték fel az óraszámokat, hogy még drágább legyen. És ezért mondják hogy hiányszakma a hegesztő meg ilyenek de nincs pénz megtanulni ezeket hogyan legyeneke igy szakemberek? Főiskolára tudnék menni állimra meg van annyi pontom csak mai világban nem nagyon ér semmit egy diploma, egy jó szakma többet ér, 10 év múlva többet is fog érni.
2015. máj. 12. 16:02
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Nos. Azért nézzük csak át, amit írsz. Ha megvan főiskolára a pontod, miért nem mész? Akármit is mondasz, azért a diploma is ér valamit, ha közben gyakorlati helyet keresel magadnak (később a teljesítményedtől függően teljes munkaidős állást is kaphatsz). A SZÁMALK pedig egyébként "magán" jellegű iskola, ott a szolgáltatásért kell fizetni, akárcsak a META-ban. Akárhogy úgy van hirdetve, hogy államilag támogatott, nem is a tandíjért fizettél anno, hanem a szolgáltatásért. Jobban utána kellett volna nézned, mielőtt beiratkozol.

A másik: 2014 óta megváltoztak a törvények, mivel még fiatal vagy és tanulnál, jobban tetted volna, ha tájékozódsz (erről is). 21 éves korig ingyenes az első szakma, ahelyett, hogy gyárba mentél volna, én másik iskolát kerestem volna (ha már az elsőt otthagytam..) Azért ilyen drágák egyébként, mert rengeteg gyakorlati óra van hegesztőnél is pl, sok felszerelést biztosítanak, amik nagyon drágák, de hála istennek némelyik fiatal gondolkozik, és 21 éves kora előtt elkezd valami szakmát tanulni.

És az Isten szerelmére, ha államira felvennének fősulin, mi a rák haragjáért nem jelentkeztél még??? Csak úgy mondanám, a főiskola is ugyanolyan drága, és ha jól csinálod, a diplomád többet fog érni, mint egy hegesztő szakma... de nem is folytatom, mert csak felidegesítem magam. Így elrontani a életet!...

2015. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Többet persze :D kedves utolsó, külföldön nem a papírt nézik hanem a tudást meg a gyakorlatot, meglehet tanulni napi 8 10 ezer oldalas könyveket is, de ha nincs mögötte gyakorlat nem ér semmit. Én nem fogok ami érdekelne esetleg fosuliln gazdasági, vagy informatika szakokat tanulni, mert sok van belőlük. Egy kétkezi munkás aranyat ér és 10 év múlva is aranyat fog érNi.
2015. máj. 12. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!