Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki szóbeli...

Hogyan kezdjek neki szóbeli érettségi tanulásnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, nem most kellene elkezdenem, de ahogy magamat ismerem ha még most elkezdem napi 2-3 tétellel be tudom fejezni. Az a gondom akadt hogy nem tudom melyikkel kezdjem először. Magyar? Töri? Nyelv? Nemtudom. Valamint olyan tanács is jól jönne, hogy mivel tudnám rávenni magam a tanulásra. Valamiért elevsztettem a motivációt. Egy átlagos szóbelivel mindenből meglenne a 4-es, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Jó lenne valami, amivel a figyelmemet tudnám növelni,mert ha elkezdek tanulni akkor hamar mással foglalkozom! Köszi!

2015. máj. 18. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel vegyem rá magam, hogy rávegyem magam erre?

Ezt leginkább neked kell tudni. Emberenként változó lehet, mi köti le a figyelmedet kellően.


Hogy mivel kezd? Lényegtelen, csak kezd el a kérdezősködés helyett. Mondjuk azzal, amiből a legkevésbé vagy jó, így arra fog a legtöbb időd maradni. Ha netán mindenből egyformán vagy jó, sorsold ki magadnak, és láss neki annak..

2015. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt máshová tanácsoltam, de ide is bemásolom :)


Tippek: végy egy naptárat. Nézd át a szóbeli érettségire hátra lévő napokat, húzd ki ahol esetleg biztos hogy nem érsz rá ilyen olyan programok miatt.

Utána minden megmaradt napra ossz be egyetlen tantárgyat, pl hétfő-irodalom nap vagy ami nem olyan sok tételes ott lehet pl irodalom-nyelvtan nap, és akkor aznap ne foglalkozz semmi mással, ne olvass el két magyar tétel közt egy törit. A könyvben húzd ki a lényegesebb részeket (én nem ragaszkodtam magukhoz a tételekhez, magyart egytől egyik a könyvből tanultam, megjelöltem cetlikkel a könyvben, hogy melyik tétel hol van benne pl Móricz Zsigmond és csak odalapozgattam)

Aztán kedden jöhet a töri, az húzósabb, nem kell összekeverni semmi mással, és így tovább.

Egész biztos, hogy mire újra elérsz egy magyar napot már rémleni fog, hogy igen igen, a harmadik magyar napon meg már tudni is fogod.


2-es módszer: tanuló cetlik. Mindenem tele volt vele, főleg az íróasztalom előtti faliújság, ha csak naphosszat bámulod is megragad, pl évszámok, idegennyelvű szavak,


3. tipp: SZÍNEK! A színek nagyban serkentik az agyműködést, jobban megragadnak vele a dolgok. Arra már nincs idő, hogy minden tételt átírj színesre mondatonként más színűre, de arra még igen, hogy a fontos dolgokat, így nevek évszámok igen, és be fog ugrani, hogy igen, ez kék színű volt és már tudod is. Lehet hogy bután hangzik de teljesen bevált módszer.


4. tipp: hozd-vidd magaddal mindenfele, elég 1-1 tételt, utazás közben ha nem vagy rosszul tőle tökéletesen lehet tanulni. Én jóformán így jártam ki az iskolát, bőven elég volt a hosszú busz út egy aznapi tételes felelésre.


5. tipp: ösztönző dolgok! Ha van valami amit igazán szeretsz, lepd meg magad vele, ha már tanultál. Én gyűjtöttem akkoriban valamit amit zsákbamacska formában is lehetett kapni. Előre megvettem egy jó pár darabot, és csak akkor engedtem meg magamnak kibontani, ha már megtanultam az aznapra kiírt megtanulni valót :)

2015. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbálom a tippeket!
2015. máj. 21. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!