Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Folytatnátok az egyetemet ha...

Folytatnátok az egyetemet ha semmi hasznát nem látjátok?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az én motivációm jelenleg a diploma, ami szerintem édeskevés.
2015. máj. 27. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A diploma egy gyakorlatias cél lehet, mert sok olyan állás van, amihez csak az kell, hogy legyen valamilyen diplomád.


Másrészt viszont tanulni jó és hasznos önmagában a tudásért is, függetlenül attól, hogy mire tudod később használni.

2015. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én tanulni szeretnék és azt is tudom, hogy mit. A gond, hogy tanár hiányában azt tanítanak amit tudnak és ez nem mindig korellál a szak nevével. Felét már megcsináltam de egyre erősödik az érzés benne, hogy abba kéne hagyjam és próbálkozzak meg egy másik egyetemmel.
2015. jún. 5. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi de korrelál :D Amúgy ha felén túl vagy én megcsinálnám, gondolom ez Bsc és a Bolognai rendszernek megvan az az előnye, hogy az Msc-k elég széles körére jelentkezhetsz egy Bsc-vel nem vagy bekorlátozva nagyon.
2015. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hehe...tudtam, hogy valami dupla is van a korrelál szóban, de nem találtam el, hogy mi :).


Mire az Msc-ig jutok megundorodom az egész tanulástól. Amúgy alapból kíváncsi természetű vagyok, azonban annyira elméleti alapon tanulunk reál dolgokat, hogy az már leírhatatlan. Mintha a kapálást tanulnánk meg anélkül, hogy egy kapát vennénk a kezünkbe. Csupán a szakszavakat bemagoljuk és kész. Ekkora undort még sosem éreztem tanulás közben...pedig ami érdekel azt elolvasom magamtól is anélkül, hogy "tanulásnak" nevezném vagy valaki kötelezne rá.


Na de gondolom nem véletlen, hogy már 2-0 a folytatás javára. Valószínűleg nekem túl nagyok az elvárásaim.

2015. jún. 5. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy Bsc sose alakul úgy ahogy az ember szeretné :D Mondjuk én fiz-info Bsc-t végeztem és onnan nyergeltem nukleáris fizikára szóval angyjából szakmában maradtam, de számomra nagyságrendekkel élvezetesebb az Msc. Szóval a helyedben átbukdácsolnék és választanék valami Msc-t ami tetszik, de ezt neked kell eldönteni, lehet tényleg azzal jársz jobban ha elkezdesz másik Bsc-t. De szerintem az Msc az ami számít.
2015. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!