Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagynatok az egyetemet?

Otthagynatok az egyetemet?

Figyelt kérdés

5eves a kepzes,de csusztam egy evet igy 3evem lenne meg vissza,de lelki gondok miatt nem tudok a tanulasra koncentralni.


Ti mit tanacsoltok mit tegyek?


2015. máj. 5. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy rögtön ott kéne hagynod az egyetemet főleg ha ezt a szakot szeretnéd majd későbbiekben csinálni. Én a helyedben inkább passziváltatnék egy vagy két fél évet és nyernék magamnak így időt, hogy helyre jöjjek lelkileg.
2015. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd rendbe a lelkedet, kérj hozzá segítséget szakembertől, családtól. Ha kell, passziváld a félévet. Gondold át újra a kérdést, amikor már egyenesbe jöttél.
2015. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oldd meg a lelki gondjaidat.
2015. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, mindenkinek vannak lelki gondjai. Akin nem látod, annak is. Egy év csúszás pedig sokakkal előfordul. Neked a motivációd fogyott el, úgyhogy szedd össze magad, fordulj szakemberhez, ha kell, az egyetemet pedig ne hagyd abba, legfeljebb passziváld magad. Egyébként visszagondolva arra, hogy én hol rontottam el az életem, pont a tanulás az, amit nem szabadott volna abbahagynom, mert az vitt volna ki a kilátástalanságból, amibe kerültem. Azóta látom, hova jutottak azok, akik szintén "lelki gondokkal" küzdöttek, mint én, csak épp nem a könnyebbik utat keresték.. százszor megbántam, hogy hagytam magam teljesen elmerülni a hullámokban. Most próbálom pótolni a dolgokat, 10 év kihagyással. Ami könnyebbnek tűnt akkor, az a választás nehezítette csak meg igazán az életemet.
2015. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Állítsd passzívra a következő félévedet (esetleg az egész következő tanévet) és csinálj valami teljesen mást, teljesen más környezetben. Mondjuk menj el önkénteskedni (vagy egyszerűen dolgozni) külföldre, az kimozdít a megszokott hétköznapjaidból és még hasznos is lesz a későbbiekben.
2015. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!