Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarból idén emelt szinten...

Magyarból idén emelt szinten érettségizők! Melyik tételt szeretnétek húzni irodalomból és nyelvtanból?

Figyelt kérdés
Van valami, amit jobban tudtok a többinél, vagy amihez személyes okokból ragaszkodnátok? :)

2015. jún. 3. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Irodalomból: Zrínyi, Radnóti, JA, Arany balladák, Sorstalanság, Oidipusz, Tóték, Bánk bán jöhet. Amit nagyon nem szeretnék az a Psyché, Berzsenyi, Kosztolányi és az Anna Karenina.

Nyelvtanból: Prgamatika, 13-as tétel és 17-es tétel a kedvemceim. Ott nincs mumus.

Te, Kérdező, melyikeket szeretnéd? :)

2015. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Igazából semelyiket :D Olyan jól sikerült az írásbeli, hogy nem szívesen rontom el, márpedig nem mennek a szóbelik.

Amikkel megbirkóznék, irodalom: Petőfi, Arany, Sorstalanság, Kosztolányi, Radnóti, Zrínyi, talán Biblia és Bánk bán.

Nyelvtan: A nyelvemlékek mennének illetve a területi nyelvváltozatok. De egyébként nagyon keverem mindegyiket.

2015. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Weörest vagy Szabó Magdát szeretném nagyon.

Jöhet Kosztolányi, JA, Berzsenyi, Babits, Radnóti, Tolsztoj, Arany.

Nyelvtanból: Halotti beszéd, egynyelvű szótárak, nyelvi norma-, szinkrón-diakrón, tömegkommunkikáció, nyelv, mint jelrendszer.

2015. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Irodalomból Gullivert vagy a Bibliát, nyelvtanból a nyelvjárások, nyelvművelés és a jel. Bízom a szerencsében, ugyanis nem magoltam, inkább csak átnéztem a tételeket
2015. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
mindegy csak ne Jókai és Gulliver...:D
2015. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Csak a 4-es, és 4-es tétel.

Lutri.

Elszúrtam az írásbelit.

2015. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért, mennyi lett? :/

Nekem a nagy mumus Jókai, Petőfi, Kosztolányi, Mikszáth és Móricz. :/

A nyelvtannál pedig még nem járok. :D

2015. jún. 5. 15:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na én Weörest húztam és a hivatalos stílust.
2015. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Én kihúztam Adyt, és totálisan boldog voltam, egészen addig, amíg meg nem láttam a nyelvtant, mert abból kihúztam a 19-es tételt, vagyis a szólásokat és közmondásokat, és a feladat kifogott rajtam :/ De azért még reménykedem egy viszonylag jó értékelésben, mert még szükségem van a pontokra. :)
2015. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Húúú utolsó, mi volt a feladat? Add át a tudást, hátha azt húzom :D

Amit nagyon szeretnék húzni irodalomból, az Kosztolányi, József Attila, Radnóti, Oidipusz és Gulliver. Amit nagyon nem, az Psyché, Anna Karenina, Bánk Bán.A többivel úgy elvagyok.

Nyelvtanból amit szeretnék, az Halotti beszéd, egynyelvű szótárak, a 16., a 17. A többit egyáltalán nem....

Jól le fogom rontani az írásbelimet, már előre tudom.

2015. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!