Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kísérleteznem kell kémiából a...

Kísérleteznem kell kémiából a jobb jegyért.5 szeretnék, de nem tudom, hogy jól csináltam-e?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket segítsetek,nagyon fontos lenne!Az a kísérlet,hogy 1 dl vízbe,tegyek szódabikarbónát,bele apróra tördelt spaghetti tésztát,majd öntsek rá ecetet.Csak pezsgést láttam,eddig semmi nem történt.Ennyi,esetleg várjak vele,vagy mi ennek a vége?Mi történik az erős pezsgésen kívül mikor rá öntöm az ecetet?Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

#kísérlet.
2015. jún. 3. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Húha, hát egyelőre még nem jöttem rá, hogy mi is pontosan a tészta szerepe, de azért azt leírom, amiben biztos vagyok.


NaHCO3 oldása vízben:

NaHCO3 → Na+ + HCO3-


Ecetet (CH3COOH) hozzáadva:

Na+ + HCO3- + CH3COO- + H+ = CH3COONa + H2CO3


A szénsav bomlékony, ezért:

H2CO3 → H2O + CO2


A CO2 távozik a rendszerből.


Talán a tészta jobban szemlélteti a gátfejlődést (liftezik a gázbuborékok miatt).

2015. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!