Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sötétanyag-kutatással szeretné...

Strigi kérdése:

Sötétanyag-kutatással szeretnék foglalkozni. Melyik szakirány a jobb választás: asztrofizika vagy elméleti fizika?

Figyelt kérdés

2015. máj. 3. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
a második
2015. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
40%
Az agysebészet. Ott annyi sötét anyaggal találkozol, hogy még meg is unod. :-D
2015. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mondjuk ha 5 éven belül valami nagy koponya rájön te meg épp diplomát készülsz szerezni, akkor ott ette meg a kutya :)
2015. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem van fizikus haverom, egész nap csak oszcilláló cuccokat néznek. Nem egy nagy élmény :/. Szerintem a mérnöki jobb.
2015. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikus-csillagász hallgató vagyok. Több lehetőséged is van jelenleg, most még a szétszabdalt képzés van, amiért egyébként kár. Elmehetsz Szegedre, Szombathelyre vagy Budapestre fizikus-csillagász BSc-re. Utána jó lehetőséges az ELTE-n a csillagász mesterszak, ott mindenképpen tudsz ilyenekkel foglalkozni, persze az elején kelleni fog hozzá ilyen mentalitású konzulens is. A másik lehetőség, hogy fizikus képzésre mész, azon belül kutatófizikus szakirány és még ott is kell szegmentálódni, nyilván asztrofizikára érdemes. Nagy valószínűséggel tudsz ott is ilyen téren munkálkodni. Egyébként épp most olvastam pár cikket a sötét anyaggal kapcsolatban, sok új dolgot mérlegelnek vele kapcsolatban, nem rég jelent meg egy cikk, miszerint jó eséllyel megtalálták hipotetikus részecskéjének a nyomát, szóval halad a dolog. Megkérdezhetem, hogy miért ezzel akarsz foglalkozni? Ha azért, mert jó a hangzása, akkor jó eséllyel elfogsz kalandozni útközben, mert szinte végeláthatatlan az érdekes és lehetséges kutatási körök listája. Nem tudom mennyire éri meg specifikusan kitalálni valamit és arra rámenni, ha érdekel a fizika, illetve csillagászat, akkor kezd el tanulni és megismerni. Valószínűleg az fog gondot okozni, hogy mi az, amire külön ráállsz majd, mert túl sok minden szép van és nagyon nehéz csak egy dolgot kiválasztani belőle. Egyébként ha már MSc-re mész, akkor nyilván vedd semmisnek az alap dolgokat amiket leírtam, csak ez így nem derült ki a kérdésből.
2015. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudnál mutatót adni, ahol magyarul írnak erről?
2015. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz? Képzéssel kapcsolatban minden információt megtalálsz az egyetemek honlapján. A sötét anyagról nézz rá wikire, ott van egy tömör összefoglaló:

[link]

Illetve a szemlében is megjelent róla egy összefoglaló szám 2006-ban:

[link]

Van egy ilyen is (ez 6 részes, alul tudsz lapozni):

[link]

Ha ez érdekelt, akkor arra figyelj, hogy ez erősen változó dolog tud lenni, mint a modern kozmológia/asztrofizika része. A csillagászat.hu címen érdemes rákeresni a sötét anyagra, ott egy csillagász rendszeresen ír cikket róla, folyton összegyűjti az új dolgokat és magyar nyelven közreadja. Én ezekből tájékozódtam.

2015. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt az utóbbihoz is a link:

[link]

2015. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm - elsősorban az új felfedezések érdekelnek.

A cikkben pl. arról volt szó, hogy a sötét anyag esetleg mégis kölcsönhat saját magával, nem gravitációs módon is.

2015. máj. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!