Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire pontoznak szigorúan...

Mennyire pontoznak szigorúan emelt szóbelin?

Figyelt kérdés
Például angolból mennyire gyakori az hogy valakit meghúznak szóbelin? Ha valaki már megszólal és össze hadovál valamit akkor azért azt a 4 pontot csak megadják,nem? Vagy ha látják,hogy nem üti az emelt szinten akkor 0 pont jár?
2015. jún. 4. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

egy pillanatig ne izgulj emiatt. inkább beszélj sokat, több hibával mint keveset, mindenképp legyen folyamatos :) a lényeg annyi, h kb érteni lehessen mit akarsz kihozni a mondatból, ha nem is helyes.

német emelten voltam én is, bár én a nyelvvizsga miatt, mit veszíthetek alapon. előtte 4 évig tanultam heti 3 órában igen csak alapszinten a németet, illetve sajnos az érettségi előtt is másra kellett tanulnom. nem túlzok, majdnem biztos vagyok benne hogy egy darab nyelvtanilag helyes mondatom nem volt, de igyekeztem folyamatosan beszélni, kb érteni lehetett mire akarok kilyukadni.

előttem egy 6 éven keresztül heti 14 órában németet tanuló, több tárgyból is németül érettségiző osztály tagjai voltak, és még így is 28/30 pontot kaptam :) és még ha el is írták, meg a tieid szigorúbbak is lesznek, a minimumpont biztos h meglesz :D

2015. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,köszönöm :)
2015. jún. 5. 00:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Tanártól is függ. Nekem az eddigi vizsgáim alapján az a tapasztalatom, hogy emelten kedvesebbek. Mikor másik városba kellett mennem teljesen idegen helyre, mindig 80-90% lett a szóbelim, de mikor a sulimban a saját tanáraim előtt feleltem középszinten, kaptam 30-45%-ot. Lehet, hogy csak utáltak és próbáltak minél jobban lehúzni, nem tudom.
2015. jún. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az általad elpötyögtetett számadatok alapján az írásbelid legalább 66% lett, vagyis részarányosan ötös. Akkor hogy a fenébe jut ilyen az eszedbe, hogy a szóbelin meghúznak, mert nem szerzel 4 pontot vagyis 13%-ot?
2015. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen,67% lett. Úgy,hogy nem nagyon tanultam angolt (második nyelv),inkább a németre feküdtem rá a gimi alatt.

Aztán ügye jött ez az emelt,és 2 hónapig nagyon belehúztam. De írásbelin típusfeladatok vannak,azokat nagyon jól begyakoroltam,illetve a levelem vitte fel,amit szótárral lehetett megírni. Meg ügye írásban tudsz tippelni,gondolkozni.

Szóban ezek nincsenek meg,és mivel nem vagyok angolos ezért tartok attól,hogy egy idegen témánál megmukkani se fogok tudni.


Ezért is fura számomra ez az érettségi,mert szerintem én közelében nem vagyok egy emelt angol szinten, max enyhe középfok,és ehhez képest kaptam egy 5-ös érettségit belőle,aminek persze örülök,hogy furcsállom.

2015. jún. 5. 12:00
 16/19 A kérdező kommentje:
Meg arra voltam kíváncsi,hogy mennyire gyakori az,hogy valaki azt a 12%-ot sem éri el,hogy van e olyan amiért automatikusan lenullázzák a feleletedet (azon kívül persze ha nem szólalsz meg)
2015. jún. 5. 12:06
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez extrém módon ritka, szinte soha nincs. Melyik nap mész? Van felkészítő könyved? Addig még magaddal beszélgess angolul, hogy szokjál hozzá, plusz ha van rokon, ismerős, aki tud, vele is, ötös írásbelivel ne mondd azt, hogy nem vagy angolos. http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..
2015. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Holnap megyek. Ma már inkább csak angol sorozatokat nézek,hogy ráhangolódjak kicsit.

Németes vagyok,az az első nyelvem,az angol a második. Kilencediktől tanultam,de elég sokat kellett használnom,nyaralásokon illetve ha netes oldalakon rendelek akkor is angolul szoktam írni a leveleket/panaszokat,de a némettel többet foglalkoztam,mert abból nyelvvizsgáztam.


Köszönöm a választ meg a linket. 1000 kérdés 1000 válasz c. könyv amit nézegettem,illetve kettő emelt szóbelire felkészítő könyvet töltöttem még le,de azoknak most meg nem mondom a nevét. De különösebb energiát sajnos már nem tudtam belefektetni a szóbelire,tanárhoz sem tudtam eljárni beszélgetni.

2015. jún. 5. 13:09
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha 4 éve tanulod meg még használod is, akkor semmi okod a panaszra. A 10 pont, vagyis a nyelvvizsga garantált, de annál több is.
2015. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!