Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg akarnak buktatni szerintem...

Meg akarnak buktatni szerintem nem jogos mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A magyar tanár azért akar egy jegyet levonni az év végiből, mert alig jegyzeteltem órákon. 2,6ra állok irodalomból és nyelvtanból is. Akiket bír azokkal nem csinálta ezt. Holnapra kéne lemásolnom több száz oldalt ami lehetetlen. Mit csináljak, van joga megbuktatni? 9.-be járok nem bukhatok meg :(

2015. jún. 8. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom (legalábbis nálunk így volt) 1 jegyet módosíthat a tanár. A 2.6 az 3-as azt max kettesre ronthatja le
2015. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt egy törvénymódosítás, aminek értelmében buktathat, de te kérheted, hogy háromfős független bizottság előtt osztályozót tegyél.

És ha lemásolnál, amennyit tudsz? Nem enyhülne meg?

2015. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
A szorgalom viszont beleszámít az év végi jegybe, és ha te lusta voltál egész évben, és szinte sosem írtál, amikor kellett volna, akkor bizony ronthat a jegyeden.
2015. jún. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Bármikor megbuktathat, de ez nem jelenti azt, hogy meg is fogsz bukni.Az osztályozón lehet átmész ;-) Sok szerencsét!
2015. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem buktathat meg, ez nem így működik. Az évvégi jegyedet az évközi jegyeid alapján kell megállapítania, nem vonhat le belőle az utolsó héten egy jegyet. Hamarabb kellett volna figyelmeztetnie.
2015. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó már nem így van!
2015. jún. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megbuktat akkor mész az igazgatóhoz, elmondod neki a problémádat, szerintem se jogos emiatt megbuktatnia, én se jegyzeteltem sose mert hülyeségeket diktált, elég volt figyelnem nagyjából rámragadt. négyes lettem
2015. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es-6-os! Keresd meg légy szíves azt a törvénymódosítást. Addig is, amíg megtalálod, ami nincs, én ideírom nektek az érvényben lévő törvényt: Köznevelési törvény 54.§ "(6) Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését. Ha a pedagógus nem változtatja meg döntését, és a nevelőtestület ennek indokaival nem ért egyet, az osztályzatot az évközi érdemjegyek alapján a tanuló javára módosítja." Semmiféle törvényi változás nincs ebben, nem kell minden maszlagot megenni, amivel a tanáraitok megpróbálnak ijesztgetni benneteket.
2015. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

9-es folyt.

Továbbá amikor a jelenlegi munkahelyemen kezdtem, annyi meló jött, hogy délelőttre szabályosan szédültem. Meg ilyen csillagokat meg szikrázásokat láttam a szememben. Talán ezt jelenti, hogy "dolgozni látástól vakulásig". Meg amúgy most is ilyen tök fura a szívem és alig bírom magam kipihenni.

Szóval ne érdekeljen senkit, hogy megbuksz-e, kérdező, majd megtapasztalod az életet te is!

2016. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!