Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintem depressziós az...

Szerintem depressziós az anyám. Vagy nem is tudom mi lehet a baja. Mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
Apu 5 éve halt meg. Előtte sem volt az a nagy eljárogatós , de apuval azért elment egy bálba..társaságba...stb. 5 éve, hogy velünk lakik. Azóta szinte sehová nem mozdul 1 éves volt a lányom amikor hozzánk költözött. Ő vigyázott rá amikor újra dolgozni kezdtem. Aztán megszületett a kistesó. Itthon voltam vele. 2 éves volt amikor kaptam egy munkalehetőséget és közös megbeszélés alapján, újra dolgozni kezdtem. Nagyobbik oviba jár, kicsi még itthon van a mamával. Eleinte nem is vettem észre (bár néha voltak ilyen hetek nála), hogy egyre kevésbé érdeklik a dolgok. Nagy segítség, hogy vigyáz a kicsire, ad neki inni/enni, lefekteti, de ennyi. Ha nem kérem meg rá, akkor nem főz, nem jár boltba (ha nekem épp nincs időm bevásárolni), pedig kb 500 mre van a bolt. Délelőtti sétának is megtenné. Még fodrászhoz sem megy el, ha én nem kérek neki időpontot és nem viszem el. Nem megy el se az anyja, se apu sírjához ha mi nem visszük. 66 éves. Azt mondja nincs ideje mert a gyerekre kell vigyázni. De hétvégente párom itthon van + hétküznap én egy napot. Nem tudjuk, hogy beszéljünk neki erről, mert mindenen besértődik, ha valami nem az ő elképzelése szerint van. Régen is nagyon nehéz volt vele, korán el is költöztem e miatt otthonról. Aztán viszonylag jó lett a viszonyunk, mert nem éltünk együtt, nem szólhatott bele az életünkbe. Amikor apu meghalt, hozzánk költözött. eleinte próbálkozott a navigálással, de hamar felvilágosítottuk, hogy már felnőttek vagyunk és ő lakik nálunk, nem fordítva. Már mi döntünk róla mikor mit csinálunk. Próbálnám elvinni programokra, hívják a régi ismerősei klubokba, de nem megy. Ha a kicsi ovis lesz nem is tudom mi lesz. Amikor itthon vagyunk és nem kell a gyerekekre vigyázni, egész nap csak fekszik/alszik. Ha egyedül élne neki kéne háztartást vezetnie, mosni, főzni magára...nem is tudom mi lenne.
2015. jan. 9. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos depressziós. A háziorvost kéne "ráuszítani", hogy amikor éppen nála van gyógyszerért, beszéljen vele és adjon neki beutalót pszichiátriai szakrendelésre. Hátha egy orvosnak elhiszi. És győzködni, hogy ez ma népbetegség, attól még ő nem dilis, és sokkal jobban érezné magát, ha megkapná a megfelelő kezelést.
2015. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ő nem gondolja magát depressziósnak, akkor nem fog pszichiátriára menni, a legtöbb embernek ez manapság is nagy sértés, ha felhozod a pszichológus, pszichiáter témát. Amúgy szerintem se normális a hozzáállása. De csak akkor tud változtatni, ha felismeri, hogy nem jó neki így és magától segítséget kér.
2015. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még az orvoshoz sem megy le. 3 hónapra felíratja a gyógyszert telefonon és amikor én megyek a dokihoz, akkor el kell hozzam az övét is. Sosem ismerné be, hogy segítség kell neki. Ő olyan lelkiterrorozós fajta. Ma hoztam haza virágot, mert holnap lesz apu halálának az évfordulója. Ahelyett, hogy megnézte volna nekiállt puffogni, hogy ezt le fogja vinni a sírról a szél, mert ő akart egy kisebb sírcsokrot csináltatni (de persze még nem rendelte meg, még arra sem képes). Mondtam neki, hogy akkor csináltass azt is. (gondoltam ezt mi vettük, ha szeretne csináltasson külön egyet). Erre rávágja gunyorosan/sértődötten: csináltass egyet ha akarsz-hát köszönöm szépen. Innentől kezdve nem szólt hozzánk és napokig nem is fog. Teljesen elrontja az ember hangulatát. Tudom, hogy így akarja sajnáltatni magát. 15 éve még ment is, de már megedződtem.. :(
2015. jan. 9. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Mért lakik veletek? Mi van az ő lakásukkal? Ez így nem működik, nincs joga tönkretenni az életedet. Ha ilyen, akkor semmilyen más megoldás nincs, mint hogy külön kell költözni. Csak találgatok, hogy az ő lakását eladtátok, és akkor van pénz. Nagyon rossz ötlet volt összeköltözni.

Mindenesetre a gyógyszeréért ne menj le és ne kényeztesd, vegye észre, hogy valami nem stimmel. Nem kell, sőt nem szabad magadat feláldozni az ő kedvéért.

2015. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Manócska1 ***** válasza:
szerintem se hagyd hogy tönkre tegye az életedet. ha nincs más megoldás,költözzön külön.
2015. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg betegségtudta nincs, nem fog orvoshoz menni magától, sőt tiltakozni is fog.

Lehet az is, hogy megkértek régi ismerőseit, barátait, rokonokat, hogy látogassák meg gyakran, úgymond, menjenek kicsit rá, aztán csak sikerül kimozdítani. Biztos van olyan rokon aki, barát aki olyan, mint a piaci légy. Sosem gondoltam volna, hogy a lefárasztáson kívül hasznuk is van, de van! Vagy kell egy gavallér aki kicsit megszínesíti az életét.

2015. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem adtuk el a lakását. Apu (ő csak a nevelőapám volt) halála után előkerült a rég nem látott testvére és mivel hivatalosan nem voltam a lánya szinte mindent "elörökölt" előlünk. Anyunak maradt a fél házon a haszonélvezet, de csak akkor ha az anyósa már nem él. Így konkrétan kisemmizték, mert a temetés után 2 nappal jöttek és megmondták melyik szobából kell kipakolni, mivel az anyósának van haszonélvezete az egész házon, ő pedig úgy ugrál, ahogy a fia fütyül... Ezért is lakik velünk.
2015. febr. 8. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között nem csodálom, ha depresszióssá vált. Próbáld meggyőzni, hogy menjen pszichiáterhez. A körzeti orvoshoz ne menj el helyette gyógyszerért, menjen le ő maga, és beszélj a körzetivel, hogy próbálja meg meggyőzni. Kezelés nélkül a ti életeteket tönkreteszi, ő meg előbb-utóbb öngyilkos lesz.
2015. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!