Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek e magyarországon...

Lehetek e magyarországon mérnök egy autógyárban vagy valami ilyesmi helyen? Franciaországban élek már 4 éve a többi lent.

Figyelt kérdés

Na szóval ha magyar számokkal néznénk én most a 11.-et végzem tehát most lesz egy hét múlva fr irodalomból érettségi. Egy úgynevezett tudományos szakon tanulok (BAC Scientifique-Sciences de l'Ingénieur) tehát valami olyasmi lesz nekem jövőre hogy emelt szintű matek és fizika-kémia, közép szintű angol és német, töri-földrajz (igen itt egyben van a kettő, logikus) meg persze elektronika és mechanika.

Az electronika ilyen programozás, kötések stb, és a mechanika pedig ilyen fizika-matek mix de 3D-s tervezés is van, műszaki rajzok, számítások stb. Én arra gondoltam hogy Magyarországon szeretném folytatni az életemet, nem érdekel hogy harmadannyit kernék kb mint itt. Tehát az lenne a kérdésem hogy be tudnék-e jutni egy magyar főiskolára, előny lenne ez nekem hogy 3 nyelvet beszélek a magyaron kívül, vagy inkább itt kéne befejeznem a felsőoktatást és azután munkát keresni m.o.-n. Van valaki olyan bolond mint én aki külföldről haza ment dolgozni? Volt előnye, elfogadták a külföldi érettségit, diplomát? Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. jún. 11. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jarsz ha ott vegzel el egy muszaki egyetemet. A szinvonal is magasabb, es ha megis ugy dontenel hogy inkabb Franciaorszagban akarsz dolgozni, akkor nem egy sehol nem jegyzett magyar vegzettseged lesz, hanem francia.


Mondjuk en Franciaorszagbol tuti nem mennek Magyarorszagra mernoknek, en is inkabb kijottem Nemetorszagba :) De te tudod, mindenesetre a kepzest fontold meg.

2015. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy már 4 éve nem élsz itthon. Akkor eszed ágában sem lenne ilyeneket irogatni. Főleg 3 nyelvvel. Más örülne, ha kijutna egy normális országba.
2015. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem Franciaország nem egy normális ország, nem tudok rendesen beilleszkedni, nagyon eltér a kultúrájuk a miénktől
2015. jún. 11. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Elmondanád, hogy mennyiben tér el a francia kultúra a magyartól?

Érdekelne.

2015. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szeretik a külföldieket, nem hajlandóak más nyelven megszólalni mint a francia (nem is tudnának, nagyon bénák idegen nyelvekben) Semmi évzáró ünnepség stb, nincs közösség kovácsolási lehetőség. Néha furcsa hogy szinte nincs is körülötted fehér ember, egészen Afrikában érzi magát az ember. (Nem mintha rasszista lennék, van egy csómó arab meg fekete haverom). Ja, és a francia konyha gusztustalan akárki akármit is mond. Nem tudnak enni, kész.
2015. jún. 13. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jársz, ha megtanulsz főzni magadnak és kint maradsz, mintha ezek miatt hazajönnél :D De komolyra fordítva a szót, Franciaországban én se szívesen élnék, de bárhol máshol Nyugat-, vagy Észak-Európában sajnos százszor jobb, mint itthon, hiába szeretem ezt az országot.
2015. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tedd amit a szived diktal. Az oktatas szinvonala biztos nem rosszabb. Ezt csak a fanatikusok hiszik. Azt gondoljak hogy madhol minden aranybol van.
2015. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Az oktatas szinvonala biztos nem rosszabb."


Ez sajnos nem hit kerdese. Leteznek egyetemi rangsorok, a magyarok sehol sincsennek.

2015. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!