Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tanulási módszerrel...

Melyik tanulási módszerrel célszerűbb megtanulni a tételeim az érettségire?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tanultam, hogy elolvastam a tétel felét, memorizáltam közbe, és visszamondtam, ezután jött a tétel másik fele, majd a végén az egészet egybe előadtam, időre, ahogy a szóbelin kell. Viszont ez nagyon fárasztó. Apukám szerint célszerűbb úgy tanulni, hogy csak olvasgatom őket, mondjuk minden nap egyszer az összeset.


Egyszer amúgy már az összes tételt megtanultam, de szépen el is felejtettem...


Szerintetek mit csináljak? (Hozzáteszem, már csak 2 napom van)



2015. jún. 12. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nekem meg van 3 napom, de kb 2 napja kezdtem el. en csak olvasgatom oket, probalom a lenyeget megjegyezni, meg elotte valo nap atfutom meg gyorsan amennyit tudok.
2015. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel megtanultad már egyszer, így a dolgok nem ismeretlenek. Szóval átolvasással nem új ismereteket kell megtanulnod, hanem csak felelveníteni azokat, tehát apukádnak teljesen igaza van.


Másrészt írj ki magadnak kulcsszavakat és abból majd emlékezni fogsz (akár évek után is) hogy mi az értelme annak az egésznek amit meg kellett tanulni.

2015. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!