Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S Magyar szóbeli érettsé...

S. O. S Magyar szóbeli érettségi! Irodalmat és a nyelvtant együtt nézik?

Figyelt kérdés

Mindkét tantárgyból 20-20 tétel van, amikor feleletet értékelik, mindkét tantárgyból KÜLÖN-KÜLÖN kell meglenni a minimum %-nak (12% - 6pont) vagy összességében?


Jó lett az írásbelin, és nyelvtanra nem tanultam mert nem fekszik a téma egyszerűen.

Azt olvastam, hogy együtt nézik, csak az 50ből 25-pontot kaphatok, mivel a nyelvtan kiesik.

Viszont most valaki azt állítja, nem tudok semmit az egyikből érvénytelen!!

Segítsetek légyszi!


2015. jún. 14. 11:08
 1/6 anonim válasza:
Mind a kettőből teljesíteni kell a minimumot. Tehát az az 5-6 pont kell nyelvtanból is meg irodalomból is. Ha az egyikből nem tudod a tételt 6 pontra, akkor mind a kettőből másikat húzatnak veled.
2015. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh, te jo eg... Szoval megbukok nyelvtanbol.

Holnap erettsegi ...

2015. jún. 14. 11:12
 3/6 anonim válasza:
Első vagyok. Együtt érzek veled én is nagyon félek. Bár nekem csak 9 pont kell magyarból. De nem tudom hogy mennyit kell elmondani ahhoz h meglegyen.
2015. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem egy sem kellene. Megvagyok elegedve az eredmennyel.

Irodalmat megtanultam, nyelvtant nem.

De akkor igy ervenytelen lesz..

2015. jún. 14. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt van még az egész nap. 20 nyelvtan tételt simán átnézel (de akár meg is tanulhatsz) ennyi idő alatt. Legalábbis annyira,hogy azt a 6 pontot megkapd,csak neki kéne ülni és megtanulni:)
2015. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

> „Tehát az az 5-6 pont kell nyelvtanból is meg irodalomból is.”

Az tuti nem, mert az jogszabályellenes. Legfeljebb a 3-3 pont kellhet irodalomból és nyelvtanból is.

2015. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!