Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szabad bölcsészet vagy anglisz...

Szabad bölcsészet vagy anglisztika? Melyiket választanátok inkább?

Figyelt kérdés
Nyilván mindkettővel vannak terveim, ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon ezek nem túl kifizetődőek. Viszont itt az idő választani. Köszönöm a segítséget! :)

2015. jún. 14. 21:25
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
És oda elég annyi, hogy tudsz JÓL angolról magyarra, és vissza fordítani? Egyébként az olyan elképzelés, mint például a filmkritikus, eleve hamvába halt dolog?
2015. jún. 18. 20:41
 22/30 anonim ***** válasza:
80%
vidéken hol akarsz filmkritikusi munkát kapni? őszintén érdekel.
2015. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Valami online felületen... na jó ez gyenge volt, de azt írtam le, ami először eszembe jutott. De ha csak simán angolul tudok, akkor az ilyen Lego-féle gyárakban már nyerő vagyok?
2015. jún. 18. 21:06
 24/30 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagyon jól beszéled az angolt, tényleg felsőfokon, akkor tolmács-fordító diploma nélkül is dolgozhatsz több helyen. Sok helyen csak a tudás kell. Vannak fordító irodák, oda a papír is kell. De ha egyetemre akarsz menni, akkor ne menj ilyen szabad bölcsészetre. Lehet hogy érdekes, de az biztos hogy nagyon de nagyon nehéz vele rendes munkát találni. Ha egyetemre mész, akkor menj anglisztikára, vagy valami értelmesebb szakra.
2015. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Közben megnéztem ezt a Lego által kínált munkalehetőséget, és hát nem túl kecsegtető a leírás alapján. Persze nem szabad válogatni, viszont itt is mibe botlik az ember? „Szükséges tapasztalat: 1-3 év” Tehát akkor repüljünk kicsit az időben, a változatosság kedvéért most előre 3 évet. Megvan a diploma, mégsem mehetek ide, jól mondom? Persze, ez csak egy álláslehetőség, amit kiragadtunk.
2015. jún. 19. 20:43
 26/30 anonim ***** válasza:
75%
Hát elképzelhető, ugye nekem van felsőfokúm, viszont amit látok a HP-nál állást, ott két nyelvet kérnek, és az angol csak másodlagos, helyette német, francia, lengyel, kínai felsőket várnak, másodsorban az angol társalgásit.
2015. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Másik idegen nyelvvel kombinálva tuti befutó. De így... nem tudom megéri-e beleölni a rengeteg munkát. Mert emellett dolgozni egész' biztos nem fogok tudni.
2015. jún. 21. 14:14
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is munka mellett csináltam végig, levelezőn, én 25 évesen csináltam meg, most 28 vagyok. De voltak 30-on felüliek is bőven, és munka mellett végig csinálták. A szabad bölcsészet érdekes, engem pl. a vallástudomány része érdekel. De azzal sajnos nem lehet elhelyezkedni.
2015. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Az engem is érdekelt, de azzal az elhelyezkedés még esélytelenebb, mint a filmes iránnyal. :( Pedig az közel áll hozzám, meg tudok profin fotókat, videókat szerkeszteni is... tehát most nem ilyen youtube józsika motivációs videókra gondolok, hanem elég ütős szinten. Viszont erre sem igen lehet kereslet. Max. Bp.-en.
2015. jún. 21. 20:08
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Megint az anglisztikára járó válaszoló vagyok. Az egyetemen a szabad bölcsészetes ismerősöm töb száz oldalas könyvet kell,hogy bemagoljon filozófiából minden félévben, én speciel felakasztanám magam. Persze, lehet,hogy téged ez érdekel,bár szerintem nem is lenne ez a filmtudomány szakirányon. Én azt mondom, jobban megéri az anglisztika, de kellene egy másik nyelv. Ahova én járok, ott vannak nyelvi kurzusok több nyelvből is, szóval simán tudsz egy 2. nyelvet tanulni az anglisztika mellett. Persze nyilván nem olyan mintha nyelviskolába járnál, mert ott megfizeted az árát szóval általában minőségi órákat adnak. Az egyetemen viszont 5000 Ft/félév a nyelvtanulás. Én úgy tudom,hogy már csak ké nyelvű tolmácsnak lehet menni, de nem vagyok benne biztos. Az Elte tolmácsképző honlapján azt láttam,hogy muszáj párosítani az angolt vagy kínai vagy francia vagy asszem német nyelvvel. Én pl. spanyollal akarnám, amit érdekesmódon pár éve még láttam a honlapon,hogy van rá lehetőség, most már nincs ott. De kétlem,hogy ne lehetne valahol máshol angol-spanyol tolmácsnak tanulni, kell,hogy legyen valahol az országban ilyen képzés, persze lehet,hogy vidéken.
2015. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!