Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyhogy az iskolában nem...

Hogyhogy az iskolában nem tanulunk nőkről?

Figyelt kérdés

Irodalom órán egy híres-neves női költőt se veszünk, történelem órán is csak évente 1-2 nő szerepel a tankönyvben, de matek/rajz többi órán is ugyanez a helyzet.


Ennyire nem vették figyelembe tetteiket vagy nem is csináltak semmi érdemlegeset, hogy egy-egy momentum bekerüljön a könyvbe?



2015. jún. 15. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Irodalom órán Szapphó, Kaffka Margit, esetleg Szabó Magda is a törzsanyag részét képzik.
2015. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam, hogy egyet se, de a számuk mégis elenyésző. Tizenegyedikes vagyok, de még nőről nem tanultam ezen az órán ebben az évben.
2015. jún. 15. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Az emancipáció ugyan nem tegnap kezdődött, de még most sem tartunk ott, hogy a nők ugyanakkora számban képviseltessék magukat azokban a pozíciókban, amikről az iskolában tanulni lehet.

Régen pedig egyértelmű volt, hogy a nőt nem tekintették egyenrangúnak. szavazni is csak a XX. század elejétől lehet nekik és így sem mindenhol.

Tehát a válasz az, hogy a nőket, akárcsak a feketéket alsóbbrendűnek tartották régen, így a fontos dolgokban (politika, közélet, harcászat) nem vehettek részt, a művészi pályák esetén pedig nem igazán foglalkoztak volna velük, így nem érte meg ilyen területen dolgozniuk (pláne, hogy a munkavállalásuk is másként ment).

2015. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Amíg nem kezdődött el az egyenjogúság folyamata, addig szinte minden nő a konyhában volt meg a gyerekekkel és nem volt valami sok lehetőségük részt venni a jelentős történelmi eseményekben, festegetni meg verseket írni.


De mára azért kezd némileg közeledni a számok. Például a jövő történelemkönyveiben szerintem Angela Merkel is helyet fog kapni.

2015. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4%
A magyarázat rendkívül egyszerű: a női költők, zeneszerzők, festők általában bénácskák a férfiakhoz képest. Nem arról van szó, hogy ne engedték volna őket. Ma már nyugodtan írhat vagy költhet egy nő, mégsem jut 100 jó férfi íróra egy jó női író sem. De ha pl. a filmzenék szerzőit megnéznénk, köztük sem sok nőt találnánk, és ennek nem az az oka, hogy a megátalkodott producerek nem adnak munkát a nőknek. Hülyék lennének nem foglalkoztatni zseniális zeneszerzőket csak azért, mert nők. Hát nem. Azért nem foglalkoztatják őket, mert nincsenek zseniális női zeneszerzők.
2015. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Az irodalom tanárom pl. említette hogy egyes kutatások szerint Shakespeare valójában nő volt. Persze ez nem biztos, de én személy szerint nem is tartom kizártnak. S ha ez így van miért ne fordulhatna elő ez más esetében is.


Amúgy pedig igen, régen a nők azért igencsak elvoltak nyomva.

2015. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!