Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Módosít valamit a diploma...

Módosít valamit a diploma értékén ha az MSc-t levelezőn, és nem nappalin végzem? Fel lesz tüntetve a diplomán?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy fel lesz tuntetve.


Es nyilvan modosit: egy levelezo diploma kevesebbet er mint egy nappalis, de ez foleg palyakezdokent problemas, ahogy telnek az evek mar egyre kevesbe szamit.

2015. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért számít kevesebbet?
2015. jún. 20. 01:10
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
mert kevesebbet kell tanulni hozza, kisebb a kovetelmenyszint, alacsonyabb kepesseguek is elvegezhetik.
2015. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez igaz, hogy kisebb a követelményszint, de azzal tisztában vagyok azzal, hogy az egyetemen tanultak ~90%-át soha sem fogom használni.

A másik, hogy a diploma szerintem soha sem tudásszintet mutat, hanem tanulási hajlandóságot. Ha figyelembe veszed azt, hogy hány olyan ember van, aki végig kipuskázza szinte az összes tárgyat és hány olyan van, aki tisztességesen megtanulja és a végén kb. ugyanolyan eredményekkel végez, akkor is nem a "diplomajegye" alapján fogja senki összehasonlítani, hogy melyik a "jobb képességű". Egy jól megszervezett állásinterjún sok minden kiderülhet. Szóval úgy gondolom, hogy nem lehet általánosítani, hogy egy nappalis biztos, hogy jobb szaktudásban mint egy levelezős, főleg, ha azt veszed alapul, hogy sokszor a levelezősök is ugyanazt a vizsgasort kapják, mint a nappalisok, csak nekik sokkal nagyobb önállósággal és szorgalommal kell ugyanazt az anyagot megtanulni.


És szerintem felejtsd el ezt az általánosítást, hogy egy nappalis biztos, hogy jobb szaktudásban, mert ha belegondolsz, hogy egy 60 tárgyas mintatanterv végére érsz, akkor kb. a tárgyak 80%-ból már alig emlékszel valamire, kb csak azt tudod elmondani körvonalakban, hogy miről tanultál, de pontosan már nem biztos, hogy feltudnál idézni dolgokat. Én műszaki szakon fogok végezni hamarosan (nappalin) és szerintem senki sem várná el, hogy azt a több ezer képletet bármikor felidézzem...

2015. jún. 20. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Most engem gyozkodsz vagy a munkaadokat?
2015. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit számít de nem ez a domináló a nyelv tudás sokkal többet számít. Ha meg mellette a szakmába dolgoloz semmi hátránya a tapasztalat sokkal nagyobb előny.
2015. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mellette szakmában dolgoznék (Bsc diplomámmal) és megtanulnék egy második nyelvet is felsőfokon, ez lenne a cél.
2015. jún. 21. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A diplomán sohasem tüntetik fel a tagozatot, mivel annak semmi jelentősége. A diploma képesítési követelményekhez kötött, amelyek azonosak minden tagozaton (esti, levelező, nappali, távoktatási, határontúli...), a különbség az oktatási módszerekben van.


A nappali a leghatékonyabb, legeredményesebb oktatási forma, mert a többi esetében nagyobb az egyéni felkészülés aránya a nappalihoz képest, de végül is a vizsga azonos. Az nagyon gyakori viszont, hogy az esti, levelező tagozatokon a vizsgajegyek, szigorlati jegyek, diplomaminősítések szignifikánsan rosszabb átlagokat hoznak ki.

2015. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Korrekt válasz, ment a zöld kéz!
2015. júl. 5. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!