Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárképzőn nyelvtanárnak...

Tanárképzőn nyelvtanárnak menni úgy, hogy az egyik nyelvet még sose tanultam, öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Már lehúztam egy évet pszichológián, de rá kellett jönnöm, hogy nekem ez nagyon nem. Most más szakon gondolkodom, köztük ott a tanári. Angol-német, angol-orosz vagy angol-lengyel. Angol jól megy (felsőfokú nyelvvizsga), azzal nem lenne bajom. Németből is megvan a közép, bár abból már bőven felejtettem.

A kérdés az oroszhoz és a lengyelhez kapcsolódik. Soha nem tanultam egyiket se, de mindig is vonzottak, főleg az orosz. Akik már tapasztalták, vagy most vannak abban a helyzetben, mennyire kell a nyelvalapismeret? Van így esély bennmaradni? Vagy egy minimum szinte mindenképp kell?



2015. jún. 22. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy szeretni fogod? Öngyilkosság, igen, az. Az ember nem olyat választ életpályájául, amiről nem tud semmit. De mivel úgyis jövőre felvételizel, van még fél éved megismerkedni vele, mielőtt beadod a jelentkezést.
2015. jún. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ELTE angol-németen vagyok. Olyan ismerőseim vannak, akik csak az egyik szakjukat tanulják az elejéről. Hát, sok jót nem tudok mondani, sok önszorgalom is kell hozzá, ami viszont nincs meg mindenkiben, ezért nem kell meglepődni, ha nem C2-es szintű tudással fogsz diplomázni. (Sőt jó, ha középfokon fogod beszélni) Nagyon egzotikusnak tűnhet egy orosz-lengyel párosítás, de hol kapnál vele munkát? Ha belegondolsz, orosz maximum második idegennyelv, lengyelt meg egy-két iskolától eltekintve hol tanítanak? Sehol kb. Nem hinném, hogy így alkalmaznának bárhol is. Ajánlom, hogy az egyik szakod angol legyen, minimum. Ha bármi kérdésed van, írj privátot nyugodtan :)
2015. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és igen, ha lelkiismeretes vagy és nem csak átcsusszanni akarsz minden tárgyból, akkor valóban öngyilkosság is, szabadidőd nem sok lesz, azt garantálom :D
2015. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Megint én :D Az egyetem sajnos nem nyelviskola, nekem is az volt az elképzelésem, hogy itt majd minden hibámat kijavítják és perfekt leszek, csak azért, mert nyelvszakon tanulok. Ez sem igaz, nyilván vannak nyalvgyakorlatos óráink, de a többség nyelvészet,irodalom, országismeret stb. Tehát nem egy nyelvkurzus, ez főként pedig az újonnan kezdett nyelveknél hátrány. Egyébként ha érdekel a dolog, tanulmányozhatod ezt az oldalt: [link]
2015. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nyelvszakosok mennyire érzitek magatokat otthon a nyelvben az egyetem elvégzése után, ha mondtátok, hogy B2 szintre redukálódik vissza a nyelvtudás ?
2015. szept. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó régi kérdés... végül mire jelentkeztél kedves kérdező? Osztom az érdeklődésedet az orosz és a lengyel nyelv iránt :)
2019. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!