Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők (idén már leérett...

Érettségizők (idén már leérettségizettek! )! Ti a megelőző napokon hogy készültetek fel a szóbeli vizsgára? Mi segített nektek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer átfutottam az egész anyagot, illetve sorozatokat néztem.
2015. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismételtem. Nézegettem a tételsort, és minden témához magamban vázlatosan elmondtam a lényeget.

És igen, közben simseztem, tévéztem, sőt a szóbeli napján délelőtt még egy laza intim gyantára is elmentem :D Lényeg az volt, hogy eltereljem a figyelmem, és ne ezen görcsöljek.

2015. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És az normális ha azt érzem, hogy már most semmi nem jut az eszembe?? (Pedig nagyon is készültem!)
2015. jún. 23. 13:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Az érettségi szóbeli része mennyire befolyásolja az az egész eredményét?

Persze azt én is tudom, hogy valamennyit muszáj mondani.

Azért az már fél siker (ha nem több), ha már megvan egy sikeres írásbeli rész. Nem?

2015. jún. 23. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Tantárgytól függ, hogy mennyiben számít a szóbeli. Törinél például 150 pontból 60 a szóbeli, szóval nyilván nagyobb a súlya mint például az infónál, ahol 150-ből csak 30.
2015. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én reggel 8-tól hajnal 1-ig kőkeményen tanultam mert kb 30 tétel hiányzott, plusz az ismétlés, és úgy mentem el, hogy társadalomismeretből semmit se tudtam. Eléggé depis voltam, csak azt akartam, hogy túl legyek ezen az egészen, amúgy az eredményeim jók lettek. Megérte a kemény munka :D
2015. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tudom, hogy már kicsit későn írok, de azért leírom a tapasztaltakat.

Én a magyar érettségire annyit tanultam, hogy írásbeli előtti nap megoldottam kb.3 szövegértést, szóbeli előtt meg kb másfél napot tanultam a tételeket, 20-ból 16-ot tanultam meg.

Töri érettségi: írásbelire elkezdtem az egészet 9-től, de sajnos csak 56ig jutottam el, egy teljes nap alatt, így mentem el.Előtte is tanulgattam rá, de úgy éreztem hogy az előző nap, mikor már ott volt hogy gyomorgörcs, meg úristen nincs csak x órám, akkor jobban felfogtam amit olvasok :) szóbelire a tételeket kb 2 nap alatt tanultam meg, kb 3 tételről imádkoztam h ne azt húzzam, a háború sose volt a kedvencem a sok évszám miatt, de ez mindenkinek más.Szerencsére nem azt húztam és olyan 85% körüli lett a szóbelim.

Matek, na erre sokat tanultam, szerintem a legtöbbet összességében.Ettől féltem a legjobban, mert nem sok vmi jó tanárunk, és voltak anyagok amik homályosak voltak.De kb érettségi előtt 2 hónappal elkezdtem a feladatsorokat csinálni, utána néztem neten megoldásoknak,elméleti részének is..stb.És sikerült összehoznom így az 5-ös matek érettségit :) Nagyon fontos szerintem az érettséginél, és talán az első a sikerhez, hogy IDŐBEN kell elkezdeni rá gyakorolni, tanulni, tételeket kidolgozni, nem szóbeli előtt egy héttel, hanem már szóbeli előtt egy hónappal legyen az összes tétel kidolgozva.Mert rengeteget segít, ha csak elő kell venned és tanulnod, nem azon stresszelni, hogy úristen még ez sincs meg.

A szóbelitől egyébként nem kell tartani szerintem, hiszen adottak a tételek.Én bioszból emelteztem, na attól már tartottam, mert ott nincsen tétel, semmi támaszpont, csak is az érettségi követelmény.És vannak olyan apróságok benne, amit órán és fakultáción sem tanítanak meg.Szóval érettségi másik fontos dolga, az ÉRETTSÉGI KÖVETELMÉNY-ek megnézése, és ami nincs meg könyvekbe azt megnézni.

2015. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!