Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a hatékonyabb felkészülési-...

Mi a hatékonyabb felkészülési-tanulási módszer?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek és elhatároztam hogy a nyarat azzal töltöm hogy tanulok már most rá hogy a lehető legjobb legyen, mert őszintén az elmúlt 3 évben nem vittem túlzásba a tanulást, mindent csak a rövidtávú memóriámba raktároztam a dolgozat-felelés idejére.


1., Leszedtem az oktatás.hu-ról a mindenkori követelményeket, és először arra gondoltam hogy szépen minden tantárgyból mindent kidolgozok átnézek, értelmezek. De az úgy iszonyat sok, nem tudom lenne-e értelme.


2., Inkább letöltöm az eddigi érettségi feladatlapokat minden tárgyból és minden nap egyet vagy kettőt megcsinálok.


Melyik a hasznosabb? Esetleg ha más bármi jó tanácsot tudtok annak is nagyon örülnék.


2015. jún. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Az 1.-nek semmi értelme. Annyit érdemes tenni, hogy átolvasod a követelményeket, így tisztában leszel vele, mit várnak el a különböző tárgyakból, így pl. jövőre a tanáraidat is fel tudod keresni egy-egy adott témával kapcsolatban.

A 2. viszont nagyon jó ötlet, sőt, alapvető fontosságú. Így megismered, hogyan néznek ki az érettségik, minél többet töltesz ki, annál tisztább képet kapsz arról, melyik anyagrészek vagy feladattípusok esetén kellene még gyakorolnod, utánanézned stb. Ezen kívül nagyon fontos tárgy-specifikusan néhány dolog: magyarból gyakorolni kell az esszéírást, ismerkedj a különböző elemzési szempontokkal, érvelés felépítésével stb.; történelemből az atlaszhasználatot tanuld meg; nyelvből levélírást kell sokat gyakorolni, matekból pedig a függvénytáblázatot forgasd és használd!

2015. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tárgyról van szó. Akarsz -e továbbtanulni, ha igen milyen irányba?

Mi a célod?


Csak ezek ismeretében lehet érdemben válaszolni.

2015. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Konkrétan minden tárgyból. De a kérdés igazán törire és magyarra irányul.

Angolból eleve nem vagyok jó az általánosban és a gimiben összesen 7 év alatt 6 tanárom volt, abból egy volt jó tanár. De most járok magántanárhoz + duolingo + amikor csak tudok angolul nézek filmet, sorozatot, mesét.


A matekot szeretem, azt merem mondom hogy jó is vagyok. Erős négyes, de rendszerint a figyelmetlenségen múlik az ötös. Abból csak az a bajom hogy tervezem az emeltet, csak esti gimibe járok és itt nem adják le az emelthez szükséges tananyagot, fakultáció sincs meg az angol mellett még egy magán tanárra sincs pénzem, de serényen olvasgatom, tanulmányozom az Obádovics féle matek könyvet, meg keresgélek jó videokat. Illetve a mateknál egyértelmű hogy az előző érettségiket csinálom, annál meg is tudom nézni a megoldást a végén hogy helyes-e.


Tehát a töri meg a magyar az amit javítanom kéne, mert magyarból jelenleg gyenge hármas vagyok. Töri ugyan ötös de nem épp becsületes ötös.

A töri magyarnál meg azért is vagyok tanácstalan azzal szemben hogy valójában mi lenne a jobb mert ott 80%-ban meg se tudom nézni hogy jó-e amit írtam mert a javítókulcsokban csak támpontok vannak, szinte teljes mértékben a javító tanáron múlik hogy mit fogad el s mit nem.


Tervek között BGF vendéglátás turizmus vagy ELTE tanító képző szerepel. Mind a kettő elég elérhetetlen számomra, de igyekszem mindent megtenni hogy sikerüljön.

2015. jún. 28. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarhoz tényleg nem nagyon lehet mit készülni, csak a tanártól függ az egész. Történelemből talán olvasgass minnél több könyvet az adott tananyaghoz kapcsolódóan, ez javítja a háttértudást, forráselemzést, ill. a fogalmazási készséget.

Matekból nem tudom mi a terved, nem ismerek azt a szakot, amit felsoroltál. Ha kell a matek majd főiskolára, akkor érdemes azzal foglalkozni, és igen ezen irányú ismereteid bővíteni, mint a többit. Az Obádovics könyvek a legjobbak, jól teszed, ha abból készülsz.

Az angolra mindenképp hajts rá, akárhova kerülsz az mindenhol kelleni fog. - második válaszoló voltam.

2015. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!