Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fognak felvenni arra az...

Nem fognak felvenni arra az egyetemre, ahova menni szeretnék, mit csináljak az "üres" évben?

Figyelt kérdés

Talán a 3. helyre vesznek fel, mert az emelt kémia érettségit nagyon elszúrtam, de oda nem igazán szeretnék menni, engem az első hely érdekel. Mit csináljak a következő egy évben? Jövő tavasszal újra szeretnék érettségizni kémiából, sokkal jobban felkészülve.

Anyukám egy egy éves OKJ-t szeretne, ha csinálnék, de apa és a bátyám a munkát erőltetik. Én nem tudom hogy mit szeretnék, mert nem gondoltam hogy ennyire rosszul sikerült a kémia, még egy hete sincs hogy tudom az eredményt, időm se volt átgondolni.

Az OKJ azért lenne jó, mert mégis csak ad egy szakmát, ami +pont is következő évben, meg jó ha van a kezemben egy, bár ott se mindegy, hogy milyen szakmám van. Valamint az sem utolsó szempont, hogy iskolarendszerben maradok, tehát nem esek ki a tanulásból se - ez azért fontos, mert azt mondják, hogy ha egyszer kikerül az ember az iskolapadból és nem tanul rendesen, akkor már nagyon nehéz lesz visszaszokni bele, és nekem alapból szorgalmas, de akarat-gyenge jellemem van, tehát könnyebben tanulok "kényszer" hatására, mint önállóan.

A munka mellett az szól, hogy pénzt gyűjthetnék, mert az egyetemtől kb 270 km-re lakok, tehát albérlet/kolis lennék, kell a mani rá, szüleim nem fognak tudni finanszírozni, ugyanis a másik tesóm már egyetemen van és jelenleg őt finanszírozzák, őt támogatják, de kettőnket egyszerre már nem fognak tudni - így szert tudnék rá tenni.


Szerintetek melyiknek lenne több értelme/haszna? Tanácstalan vagyok.

19/L



2015. jún. 28. 23:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én is biomérnöknek jelentkeztem idén. a Corvinusról elég sok rosszat hallani(erről a szakjáról!!)

te tudod, de ha 40-50 pontot kéne javítanod jövőre, akkor lehet több tárgyból kéne újraérettségizni.vagy ny.vizsga?

2015. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Van két nyelvvizsgám, tehát az +40 pont. A többi tárgyam jó lett nagyon, csak a kémia ennyire katasztrofális. Az írásbelire nagyon rástresszeltem, sírva mentem be, a szóbelimet meg nagyon lepontozták és nem segítettek kérdésekkel ahogy kellett volna.
2015. jún. 30. 18:31
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az OKJ-t csak akkor vállald, ha tényleg érdekel az adott tanfolyam. Eddig a képzésekről csak jót hallottam, viszont nálam például kiesnek, mert vagy 2 évesek, vagy nem érdekelnek.

Hasonló cipőben járok egyébként, én ezt az egy évet pótlásokra tervezem használni, mint a nyelvvizsga, kresz, stb. elvégzése, mert egyetem mellett úgysem lesz időm. Ha nálad is van hasonló, akkor szerintem ez az év ideális.

A munka egy jó dolog tud lenni, ha olyat találsz, szerintem keresgélj, aztán majd meglátod.. Ideális lenne, ha nem rabszolgába hajszolnának, hanem jutna mellette időd tanulni! és kikapcsolódni.

Még annyit javaslok, hogyha eddig nem tetted, kezdj el sportolni valamit, az is segít abban, hogy ne ússz el az idővel. :) Hajrá!

2015. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nyelvvizsgáim is vannak, valamint a jogsit is megcsináltam már 2 éve - nem igazán van mit pótolnom.

Úgy gondoltam, hogy munka/OKJ és mellette folyamatosan készülnék kémiából, ismételnék, gyakorolnék, tanulnék.

2015. júl. 1. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!