Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar emelt érettségivel...

A magyar emelt érettségivel kapcsolatban kinek, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Szeretnék emelt érettségit tenni magyarból,mert nagyon elkötelezett vagyok az irodalom iránt,irodalom szakra szeretnék leginkább továbbmenni,de természetesen vannak más lehetőségeim is. Szeretném tudni,hogy mennyire reális álom ez?

2015. jún. 29. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy vagyok vele, engem is érdekelnének a tapasztalatok:) 16/L
2015. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon nehéz szerintem.

Idén érettségiztem emelt magyarból meglepően könnyű volt, de az előző éveket nézve nehezek.

Én igazából azért vállaltam be, mert imádom a magyar irodalmat. Szerencsére ez jól is jött, mert minden feladatnál szinte fel tudtam használni.

Egyetlen "könnyítése", hogy teljesen szubjektíven értékelik. Például mű értelmezésénél szinte mindegy mit írsz, ugyanúgy kaphatsz max. pontot, mint ahogy 5-10 pontot. Szinte mindenki mást lát bele egy-egy műbe, mást tart fontosnak.

A műveltségi tesztet nem véletlenül hívják így. Gyakorlatilag ismeretlen verseket kell felismerni, idén olyan feladatok is voltak, hogy melyik költőnek, írónak van múzeuma Széphalomba, Balatonfüreden és így tovább. Tehát hatalmas háttértudást igényel. Ettől függetlenül nem árt ha jól tudsz fogalmazni, esetleg rizsázni, és természetesen a helyesírás, ugyanis ha rossz a helyesírásod akár kapásból -15 pont is lehet, ami emelten nagyon sok.

Én mindig is 4-5 voltam magyarból, soha nem vettem igazán komolyan, utolsó 1-2 hónapja kezdtem el tanulni rá normálisan (persze emellett emelt magyar fakultációra jártam). Megírtam 79%-ra, max. pontos szóbelivel pedig felhúztam 86%-ra, ami szerintem nagyon jónak számít. De nem győzöm hangsúlyozni, hogy idén könnyebb volt, mint általában lenni szokott.


Ha tényleg szereted az irodalmat, sokat szoktál olvasni, és jól tudsz fogalmazni, akkor szerintem megéri bevállalni.


Ha valami kérdésed van még, nyugodtan írj! :)

2015. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nagy háttértudás kell hozzá.

Hogyha úgy érzed, hogy egy kis pluszt is hozzá tudsz az anyaghoz venni otthon vagy fakton, akkor ajánlom. :)

Belinkelem az eddigi emelt érettségiket. Érdemes azt olvasgatni a megoldókulccsal, aztán megpróbálni megoldani egyedül. Minden szakszónak alaposan ajánlott utánanézni és a verselemzést nagyon betanulni. Ezt olyannyira, hogyha ránézel egy versre/novellára, akkor lásd magad előtt a szerkezetét a cím összefüggését, a szerző sajátos jegyeit.

Szóval hajrá! Én magántanárral készültem rá kb. 2 hónapot (szóbeli tételekkel együtt), mert az én iskolám inkább reálos volt, így nem sokat tudtam ott készülni rá.


[link]

2015. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én összesen 86%-ot értem el rajta.:)
2015. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy az előttem kommentelő is 86-%ot ért el. :D

Ügyes vagy te is akkor! :)

Az előzőekhez képest ez az emelt tényleg könnyű volt!

A helyfelismerős szerintem egy bónusz volt benne. A többi érettségiben ennél durvábbak voltak a versfelismerős feladatok.

2015. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kettes vagyok.

Gratulálok, nem semmi a 86%, én is örültem neki mint a franc.


A helyszínfelismerős nekem 4/3 lett, Balatonfüredet nem tudtam, pedig emlékeztem, hogy az előtte lévő napokban olvastam. :)


A mű értelmezése viszont nagyon rossz volt szerintem, azt nagyon gyakorolni sem tudtam. Ismeretlen költő, szabálytalan szerkezet. De a témája viszont szimpatikus volt, 25/21 lett.


Egyébként megkérdezhetem, merre mész továbbtanulni? :)

2015. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. hely : ELTE-TKK osztatlan magyar-történelem és állampolgári ismeretek tanára

2. hely: ELTE-BTK magyar

3. ELTE-TÁTK szociológia :)

360 pontom lett összesen tavaly 332 pont volt a tanárra a ponthatár, szóval még reménykedhetek.


Te?:)

2015. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy látom, simán meglesz :)


1. Debrecen-ÁJK-igazságügyi igazgatási szak

2. Debrecen-ÁJK-igazságügyi igazgatási szak költséges

3. Debrecen-BTK-politológia

4. Debrecen-GTK-sportszervező


Első helyre tavaly 424 volt, nekem 446 van, szóval remélem meglesz :)

2015. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert! :)

Remélem mind a kettőnknek összejön!

2015. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rettentően köszönöm mindenkinek,próbálok rengeteg háttér információt összeszedni,ahogy csak lehet. Magyar fakultációs vagyok,minden jegyem ötös irodalomból és nyelvtanból egyaránt,de még így is nagyon félek,hogy az emelt esetleg nem lenne elég jó,hogy irodalom szakra jelentkezhessek. De ezek után megpróbálom,remélem én is olyan sikerrel járok,mint ti! Gratulálok mindkettőtöknek.
2015. jún. 29. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!