Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar emelt érettségivel...

A magyar emelt érettségivel kapcsolatban kinek, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Szeretnék emelt érettségit tenni magyarból,mert nagyon elkötelezett vagyok az irodalom iránt,irodalom szakra szeretnék leginkább továbbmenni,de természetesen vannak más lehetőségeim is. Szeretném tudni,hogy mennyire reális álom ez?

2015. jún. 29. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz: hatalmas háttértudást, szorgalmat és/vagy érzéket igényel.

Bevallom őszintén, hogy én borzalmasan lusta vagyok, sosem tanultam magyarra, mindig az órán hallottakból táplálkoztam ösztönszerűen. Persze erre nem lehet alapozni, ezért tanulj rendesen! És én is azt ajánlom, hogy gyúrj rá a verselemzésre, ne járj úgy, mint én és az egyik magyaros barátnőm... Emelt előtti este néztük meg, hogy mi is a műelemzés menete, mert a magyartanárunk le sem adta az iskolában... Ennek ellenére 25/22, 20/20 és 15/13-as fogalmazásaim lettek (bár tény, hogy én szenvedélyesen szeretek írni, kb. töltőtollal a fenekemben születtem :D). Ellenben a műveltségim pont az ilyen apró kis részlettudásokban leledző hiányosságaim miatt csak 40/23 lett, ami rengeteg veszteség, és így a szóbelivel (amin szintén megszívattak, bár még így is nagyon jól teljesítettem rajta) lett 79%-os a magyarom. Ha tanultam volna rendesen, ez kb. 85 és 90 között mozogna... Tehát ne sajnáld rá az időt! :)


A bejelölt helyeim és pontjaim rájuk:

1. DE-BTK magyar- és könyvtárostanár - 411 pont

2. DE-BTK magyar szak - 438 pont

3. DE-BTK szabad bölcsészet - 438 pont


Drukkolok minden sorstársnak! :)

2015. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

tényleg szubjektív, de mivel olyan tanár javítja akit nem ismersz, remélhetőleg nem pontoz le.de ha úgy érzed élhetsz a lehetőséggel ,hogy felülvizsgálják.:)

helyesírás tényleg fontos, 8 pontot buktam rajta. ami elég sok . :/

2015. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es, akkor Debrecenbe találkozunk :)



nekem "szerencsére", csak egy pontot vontak le helyesírás miatt, de az iskolába öten érettségiztünk emelt magyarból, ebből 3 embernek mind a 15-öt.

2015. jún. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-as, igen. :) Nekem szerencsére helyesírásért és írásképért nem vontak le pontot, de több ismerősöm szintén bukta a tizenötöt. :/ Bosszantó ilyenekért veszíteni, mert emelten egy-két pont is rengeteget számít.
2015. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom tanácsolni, amit a többiek. Nagyon sokat kell tanulni hozzá, de megéri. Olvasni is rengeteget kell, habár ez szerintem elvárható ezen a szinten. (Tipp: mindent olvass el/újra+én a költők legtöbb versét elolvastam). Nekem a magyar fakultációs tanárom egy paraszt volt, szép szóval és a velem szemben tanusított utálata is kölcsönös volt. Ő készített fel az írásbelire, ami átfordult egy elég durva dachadjáratba a részemről, de végül is megtudtam neki mutatni, hogy akkor is megcsinálom azt, amit akarok. A szóbelire az osztályom közép-magyar tanára készített fel, akit imádtam igazából, bár olyat húztam, ami nem volt az erősségem (konkrétan gyűlölöm Jókait :)) és a nyelvtannál sem klappolt teljesen minden a feladattal. Végül egész jó lett, 91%, tehát az emelt törivel együtt remélem, felvesznek.


Tanulni szerintem igazából írásbelire úgy tudsz, hogy megcsinálod az előző teszteket (az idei könnyű volt amúgy), hogy felismerd, nagyjából milyen felqdatok szoktak lenni. Szóbelihez pedig egész jó az évente kiadott tételes könyvek, illetve én sokat tanultam egy ősrégi könyvsorozatból, aminek nem nagyon jut eszembe a címe. Talán Magyar Irodalom Története (?). Zöld színe van és eredetileg ha jól tudom, egyetemen tanultak belőle (még a tanárom is). Nekem bevált igazából.

2015. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as! (vagy bárki, aki tanárhoz járt)

Megkérdezhetném, hogy kihez jártál? Én jövőre érettségizek emelt magyarból, és engem is érdekelne :) Szeretnék kicsit magyarozni most nyáron, de egyszerűen nem tudom, hogy hogy kezdjem.... van esetleg valami ötletetek? :o :D :D

2015. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!