Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pilóta vagy orvos? Szerinted...

Pilóta vagy orvos? Szerinted melyik szakmának nagyobb a presztízse, melyik hallatán érez egy átlagember több tiszteletet, és te melyik lennél a kettő közül?

Figyelt kérdés

Az én szememben mindkettő inkább hivatás, semmint szakma, és mind a pilótákat, mind az orvosokat nagyon tisztelem, de érdekel mások véleménye is :)


18/F


P.S.: pilóta alatt elsősorban utasszállító- és vadászpilótákra gondolok.



2015. júl. 12. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Szia. Én sokáig pilóta szerettem volna lenne, emiatt kezdtem is el egy matek-fizikás gimit. Sajnos 2 éve eltörölték az államilag finanszírozott helyet, ráadásul valahogy előjött, hogy orvos legyek, így most felvételizek oda. Szerintem mindkettő nagyon elismert, de talán az orvos jobban. (értelmes körökben) Én most sem adtam fel az álmom a repüléssel kapcsolatban, bár utasszállító már esélytelen.
2015. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne presztízs alapján válassz foglalkozást, hanem aszerint, hogy az életed nagy részét milyen tevékenységgel akarod tölteni. Most kamaszként úgy érzed, a legtöbb, amit kaphatsz, ha végre mások nagy embernek látnak. Ezt bármilyen foglalkozással elérheted, azon múlik, milyen ember vagy, nem azon, mi a szakmád. Egyébként meg hidd el, a tiszteletnél ezerszer fontosabb a szeretet. Azt meg akkor kapod meg, ha látják rajtad, hogy örömmel adod, amit nyújtani tudsz.
2015. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pilóta, mivel kevesebb van belőle, de ez semmit nem jelent egyébként.

Egyik se jobb a másiknál.

2015. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az orvos, és ezt nem azért mondom, mert orvostanhallgató vagyok. Szerintem egy orvos fontosabb tagja a társadalomnak, mert életeket ment.
2015. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én orvos vagyok. A 40 év alatti generáció kb. lenéz minket szóval, ha a kérdésre akarunk válaszolni, akkor pilóta. :-D Ami az utasszállító pilótákat illeti őket én is tisztelem, nagy felelősség lehet 2-300 ember életéért felelni, és sejtem, hogy ügyesség és nem kicsi műszaki tudás is kell. A vadászpilótákat viszont nem tartom sokra. Csak a pénzt cseszik el baromságokra. Meg alapból nem igazán kedvelem a katonákat.
2015. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!