Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem értem el a 280-as...

Ha nem értem el a 280-as ponthatárt, de marad hely a szakon akkor ott lejjebb viszik addig, amíg meg nem lesz a létszám? Illetve ha bejelöltem a költségtérítésest, akkor se vesznek fel 280 pont alatt?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 22:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
74%

hiaba morogsz, nagyon gyenge, hogy nincs egy nyomorult 50%-os érettségid.

Mert kb ennyi kéne az emelted és okj-d mellé, hogy meglegyen a 280.

2015. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Igen tudom...De egyszerűen félek újraírni mondjuk egy matekot...azok után amit hallok, hogy folyton egyre nehezebb és nehezebb.
2015. júl. 22. 12:13
 33/40 anonim ***** válasza:

jaj,11, ne vetíts már... Pont azért, mert változott a számítás, a korábbi rendszerben érettségizők eredményét átszámítják. A te 140 pontodat nem hasonlították soha azokéval direktben, akik az új rendszer miatt több ponttal indultak.

Két ötös érettségi 400 pont... én is felvételiztem a régi és az új rendszerben is.

2015. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
74%

"Nem volt nehéz eddig sose, most a programozás rész kegyetlen volt, a tanárom is kiakadt, ő se tudta feldolgozni sokszor a kérdést. 1 óra alatt talán még ő se csinálta volna meg, márpedig sokszor nincs rá több idő."

Ha kiakadtatok a tanároddal, ha nem, infó egyetemen minden zh ilyen lesz. Vagy mehezebb. Ha már az érettségin sem megy a programozás, akkor vizsgán sem fog.

2015. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
74%

"jaj,11, ne vetíts már... Pont azért, mert változott a számítás, a korábbi rendszerben érettségizők eredményét átszámítják. A te 140 pontodat nem hasonlították soha azokéval direktben, akik az új rendszer miatt több ponttal indultak."


Azt nem tudom, hogy MOST hogyan számítanák, de én 2004-ben érettségiztem, akkor a 140 pont messze a max. felett volt.


2005-ben felvételiztem, akkor már más volt a számítás, de az én pontjaimon nem változtattak semmit: maradt 140. Szóval akkor nem számították át.


Hogy azóta mit csinálnának vele... passz.

2015. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

#34...tudom és? Úgy érted, hogy érettségin úgy kell teljesítenem és annyit kell tudnom mint egy ZH-n?


Egy gimnazista, honnan tudhatta volna?...szakközépbe ahol heti 5-6 órába van informatika az tudja is amit tudni kell emelt érettségin. Nekem középsuliba 1 óra volt info és azon is játszottunk.

2015. júl. 22. 13:39
 37/40 anonim ***** válasza:
5%
Huzd ki a fejed a seggedbol,ha meg egy nyamvadt280 pontotsem tudszelerni te nyomorult.
2015. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
74%

"Úgy érted, hogy érettségin úgy kell teljesítenem és annyit kell tudnom mint egy ZH-n?

Egy gimnazista, honnan tudhatta volna?.."

Egyeteem sem fog senkit érdekelni, hogy tudod-e vagy sem. Én is ilyen szakra jártam. 325 ponttal vettek fel, de inkább kiiratkoztam, mert nagyon nem ment. Az évfolyam kb. 80 %-a pedig kibukott. Olyan is, akinek több pontja volt. Csak az végezte el, aki tudással ment oda. Akinek nem kottyant meg egyik ilyesmi feladat sem. A tanárokat rohadtul nem érdekli, hogy gimiből jössz-e vagy infó szakközépből és az sem, hogy hány órát tanultad a tárgyat. Tudni kell és kész. Ha nem tudod, akkor repülsz vagy költségtérítéses leszel.

2015. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Amúgy nem azért, de ha jól szűröm le informatikai karra mész, és félsz újraírni a matekot? Na meg, ha 55% az infód akkor az 165 pont + 24 okj, akkor ebből sejthető, hogy nagyon gyenge lett a matekod.

Egy programtervezői informatikus meg. pl tömény matek...

2015. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
De várjunk ha 55% lett az emelt infója, akkor duplázva 55+55+ 50 (az emelt többletpont)=160 szóval csak 60-nak kellett volna lennie a mateknak.
2015. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!