Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan motiváljátok magatok...

Ti hogyan motiváljátok magatokat a tanulásra/olvasásra?

Figyelt kérdés

Csomó minden van ami érdekelne, de 1-2 hónap után abbahagyom a tanulását, vagy bele sem kezdek.

Főleg azoknak a véleménye érdekelne akik lassan tanulnak/olvasnak.



2015. jan. 6. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
az motivál h nem akarok csöves lenni :D
2015. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha vizsgára készülök - az motivál, hogy elő kell adnom az ismereteimet.

Ha csak magadnak akarsz bizonyítani, akkor készíts olvasónaplót, vagy keress hálás hallgatóságot, akinek összefoglalhatod a véleményedet.

Ha olyan dolgokról olvasok, amiről nem hallottam, utána nézek a net-en. A végén már alig tudok elszakadni a géptől.

Kiírom a szép, okos, hasznos gondolatokat a regényekből, s van, amikor ezeket visszaolvasom.

Pl most ezt olvastam: egy szokás kialakulásához elegendő három nap, de a leszokáshoz 3 hét sem elég./Helen Fielding/

2015. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
54%
Első válaszolóhoz csatlakozom.:D
2015. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnénk, hogy némelyik csöves milyen irodalmat, könyveket olvas.
2015. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

az motivál, hogy van értelme csinálni, elérhetek valami nagyobbat vele, sikert, értéket teremtek vele, magamnak esetleg másnak (nem úgy, mintha naponta lelőnék 100 katonát, 10 tankot, .. :D persze jó néha kikapcsolódásra az is).


egyetértek kettessel, ha valakinek mutathatod, elmesélheted, az nagyon sokat dob a motiváción, enélkül pedig hiába nagy az akaratod/motivációd, nem biztos hogy elég lesz a továbbiakhoz, vagy nem mindig. tapasztalat. de lehet elég az is, ha csak magadnak összefoglalva leírod, mint egy blog, esetleg kiteszed netre.

2015. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 t_GaRami_a ***** válasza:
Egy bölcs ember egyszer azt mondta nekem: "tanulni mindig fontos. Még akkor is ha csak egy gyári munkás leszel." Na ezen egy kicsit gondolkodj. Például nekem nagyon jól esett, amikor az osztályfőnököm kiemelt, hogy érettebb vagyok a többieknél, a gondolkodás szempontjából.
2015. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!