Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire a tesi...

Miért utálják ennyire a tesi órákat a lányok? És, honnan szereznek orvosi igazolást a felmentésért?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem idevalósi a kérdés, de ez az iskolához tartozik, ezért ideírtam.

Szóval, mikor iskolás voltam, feltűnt nekem, hogy a lányok közül sokan kaptak felmentést. A fiúk közül senki.

A 6. évfolyamig mindenki rendesen bejárt tesi órára. A 7-dikben az egyik lánynak muszáj volt felmentést kapnia, mert kiderült, hogy valami gondja van a bal lábával. Neki azért hiszek, mert a tanárnőnek nemcsak az egyszerű orvosi igazolást mutatta meg, hanem a leleteket meg a röntgenképet is. Így tesi helyett gyógytornákra járt.

Aztán a 8-diktól a 12-dikig 6 lány kapott felmentést! Amikor megkérdeztük tőlük kedvesen, hogy miért kellett felmenteni őket, mindig az volt a válasz: "Hosszú" vagy "A szemem miatt". Annak a lánynak mondtam, hogy okés, hogy szemüveges, de akkor sem értem, miért kellett felmenteni őt, mert rajta kívül mások is szemüvegesek. Erre ez volt a válasz: "Hosszú történet".

És csodálkozom is, hogy egy orvos hogy adhat nekik igazolást. Eddig azt hittem, hogy csak az én osztályomban ilyenek a lányok. A nővéremtől megtudtam, hogy az ő osztályában 5 lány kapott felmentést és ők sem voltak hajlandók válaszolni rendesen a kérdésekre. És van egy másik érdekes sztori: amikor 9-dikes volt, az egyik csaj felmentést kapott tesiből. Aztán 2 hét múlva újra tesizni kezdett! Bevallotta, hogy nincs komoly baja, csak nem szerette a tesit. De mivel nagyon unatkozott a teremben (mert kötelező volt bent maradni), míg a többiek az időt múlatták, ezért úgy döntött, hogy inkább tesizni fog. A tanárnőt eléggé meglepte, de mérges is volt. Kapott is egy intőt emiatt és a csaj őszintén mondta, hogy legalább megérdemelte ezt.


Tudom, olyan választ fogtok adni erre, hogy lusták meg ilyenek, de akkor is csodálkozom, hogy a torna tanároknak nem tűnik fel a sok felmentett diák. Egy szakközépiskolás barátnőm is ezt említette és sok vita volt emiatt, mert a lányok nem akartak rendesen válaszolni a kérdésekre, mert tartottak a lebukástól.



2015. aug. 21. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hallottál-e már arról, hogy a lányok 12-13 éves korukban felvesznek egy olyan szokást, hogy havonta egyszer középen vérezni kezdenek, ilyenkor részint idegbetegek, részint háj a hasuk, és nem szeretnek ugrabugrálni?

Van, amelyik lesz..rja, főleg az edzettebbek, és a tenyeres-talpas praszttípusok, meg van olyan, amelyik direkt rájátszik, mert girhes és lusta.

Viszont ezt ritkán utasítják el orvosok és pedagógusok, bár van aza típusú tornatanár, mint az enyém is volt, aki kerek perc közölte a kislánnyal, hogy dugja be kukoricacsutkával,ha nem talál segít neki ő. (El tudom képzelni, ha ez manapság történne, meddig marathatna egy ilyen kijelntés után a pedagóguspályán, pedig egyébként piszok jó tanár volt.)

2015. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a kötelező tornadressz és a 2 hetente lévő 1 úszás órát szerették elsumákolni a lányok. Úszásnál mindig jöttek azzal hogy pont akkor jött meg nekik vagy más bajuk van, bár annak ellenére úszásra kevesebben kértek felmentést, úszni jobban szerettek mint simán tesizni. Aki nem úszott éppen de tesizni tesizhetett annak a lánynak és fiúnak is tornaruhába kellett átöltöznie és az úszó medence melletti terembe kellett torna gyakorlatokat csinálniuk, vagy jó idő esetén futniuk kellett 3 kört z iskola és az uszoda közti úton amit a tanár úgy mért be hogy az pont kitart 35 percet y óra előtt és végén legyen 5 percük névsor olvasásnál meg egyéb dolgoknál.


Nálunk a lányoktól kérték kötelezően a dresszt, ég rossz indulatú női tanárunk volt mert együtt tesiztek a fiúk és a lányok, pedig nem így kellett volna, de csak így bírták az órarendek és a terembeosztások miatt megoldani. A lányok utálták a dresszt sokaknak általánosba már nem kellett viselniük 2007 ben kezdtünk a gimiben az osztállyal, a lányok 9-10 osztályig még nem kértek felmentéseket, 2 kivételével akiknek alapból nem szabadott tesizniük mert problémájuk volt egy fiúnak és egy lánynak volt ilyen egész éves felmentése. A lánynak szívproblémái miatt kellett ezt ami végett külön járt gyógyúszásra meg tornára, neki onnan igazolták le az óráit és onnan kapta az értékeléseket hogy mégis valami legyen írva a bizonyítványba, a lányt utolsó óráról ami tesi volt arról el engedték hogy előbb mehessen gyógyúszásra hogy ne menjen rá az egész napja.

A srácnak meg gerinc problémája volt ami miatt 10. ben műtötték is neki már soha többé nem szabad megterhelő sportot űznie ő speciális gyógytornára járt ami miatt sokat kellett lógnia az iskolából is mert olyan szinten volt indokolt nála ez a dolog. Születése óta voltak gondok a gerincével csak annyira rosszabbodott hogy már nagyon meg kellett műteni.

De nálunk is 10. osztály másik felében kezdett el minél több lány lógni, volt olyan nagyszájú bulizós lány aki nagyon mondogatta hogy utálja a tesit és fog szerezni igazolást, de mégsem tette mert a tanárnő megszerettette vele a szertornát olyan szinten hogy 12. osztályba már megyei versenyekre jutott ki és sportkörbe is belépett. Ő utálta legjobban a dresszt is amit kötelelző volt hordaniuk annak ellenére hogy vehettek rá pólót csak ha olyan jellegű gyakorlatok voltak nem lehetett rajtuk póló de a kisnadrágot még így is engedélyezte a tanár. Az a csaj volt aki még a dresszt is elsumákolta sokszor 12. be meg már csak dresszbe tesizett annyira megszerettették vele. Pedig 12. be kaptunk új férfi tanárt aki nagy baromságnak látta hogy 12. es lányok tornadresszbe voltak mert akkor volt olyan meleg még hogy nem bírták elviselni magukon a pólót meg a nadrágot sem és a dresszben érezték jól magukat egy páran. Akkora tanárunk mondta hogy fehér vagy iskola színeinek megfelelő pólót a kéket kéri, és fekete rövid nadrágot, melegítőből ha indokolt az mindegy milyen.

2015. aug. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ebben a korban kezdik el szegyelni a testuk. Sok mast lay s tukorben. Kover, lapos, rossz labu, szoros Es meg Ki tudja.

Azt an meg nem akarnak megizzadni, list am, a srac aki az osztalyban bejon nekik ne lassa oket igy. Tekerik magukat.

A havi meg hat szenzacio. A felmentessel akarjak tudatni, hogy ok mar nagylanyok. Van itt tobb kerdes itt errol. Nah, hogy menjek nyaralni/bulizni, megjott. Ja, dugja be es menjen. Majd mikor megernek, rajonnek.

2015. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem szimplán foglalkozz magaddal, ne pedig azzal, hogy mások miért nem tesiznek.
2015. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es: nálunk szerencsére nem a dressz volt a kötelező, mert azt a tanárok is utálták :D Nekünk a fehér póló meg a fekete nadrág volt a kötelező. A nadrág lehetett rövid vagy hosszú, kinek melyik volt kényelmes.
2015. aug. 21. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!