Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A főiskolán nem találom a...

A főiskolán nem találom a korombeliekkel a közös hangot. Szerintetek bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Egy vidéki főiskolán vagyok végzős hallgató, ahol kitűnő tanuló vagyok. Jelenleg suli mellett is dolgozom. Mikor bekerültem ebbe a suliba, azt gondoltam, hogy normális lesz a társaság, de tévedtem. Többségüknek semmi értelmes célja nincs az életben, csak melegedni járnak be a suliba, és csak a pia, a szex és a party a közös téma náluk. Ritkán én is eljárok bulizni, de azért a tanulás és a kikapcsolódás között is meg kell találni az egyensúlyt. De úgy tűnik, hogy ők erre nem képesek. Még a vizsgán is átrugdossák őket a tanárok egy kettessel, mert már elegük van a hallgatótársaimból. Sajnos a hallgatótársaim kinéznek engem, meg rosszindulatú pletykákat terjesztenek rólam az irigység miatt, mert nekem szerencsém van, és sikerült elérni a kitűzött céljaimat ( legmagasabb tanulmányi ösztöndíj, Szent István Ösztöndíj, Tdk versenyeredmény, angol középfokú nyelvvizsga).Volt, hogy az évfolyamtársaim kérdezték tőlem, hogy mennyi pénz van a bankszámlámon. Mondtam nekik, hogy ez személyes ügy, és rajtam kívül nem tartozik senkire.Szüleim kérdezték, hogy miért nem barátkozom velük, én megmondtam nekik, hogy akik keresztbe tesznek nekem, vagy csak akkor vagyok jó nekik, ha zh-nál lehet puskázni, abból köszönöm nem kérek. Nekem már nagyon elegem van belőlük, és a tanárok sem tudnak mit kezdeni velük. Mamám tanácsára kerestem olyan társaságot sulin kívül, mely befogadott, akikkel jelenleg együtt vagyok diákmelón. Ha valaki tud tanácsot adni, azt nagyon megköszönném. Üdv.
2015. aug. 23. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem benned van a hiba. Én pont így voltam. 2 év technikusit csináltam, én akkor kibuliztam magam, mert az így is profin ment.

Aztán elkezdtem a fősulit, azt vettem észre hogy míg én megtanulni akarom a dolgokat, addig akinek dunsztja nincs, 5öst szerez, mert kipuskázza. Én mondjuk egyrészt ezért meg mert átmentem levelezőre, nem voltam kutűnő, de nem is bánom, mert mellette a munkahelyeken megszereztem a gyakorlatot. Azt mondtad végzős vagy. Akkor lassan dolgozol. Ott valószínű jobb lesz, ,mert valszeg érettebb vagy a többinél. Arra kell munkakezdésnél figyelni, hogy sok régi róka okos akar lenni. Rájuk kell hagyni, mert aztán aláásnak az embernek, ha okosabb náluk. Az elején el kell játszani a zöldfülűt, aztán eljön az idő amikor lehet okosnak is lenni.:)


Nekem az az utóbbi 15 év tapasztalata.

2015. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, semmi hiba nincs benned. Mást nem is tudnék mondani, mint az első válaszoló.
2015. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Huuu akkor most essek hasra a Szent István ösztöndíjadtól?xD De hadd kérdezzek valamit: Te vért izzadva megírod 5ösre a zht,más kipuskázza 0 energiabefektetéssel és szintén 5ösre írja. Melyik ér többet? Az iskolapadban könnyű blitzelni és megtéveszteni a tanárokat,de a való életben nem..a főnököd az első másodpercben leveszi hogy nem értesz ahhoz amit tanultál..
2015. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sok ilyen van, de azért vannak okos emberek is. Én hozzád hasonlóan gondolkozom. Én nem is barátokat nem találok, mert azokkal úgy sem lennék sokat. Csajt találok nehezen.
2015. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!