Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késő lenne belehúzni a tanulásba?

Késő lenne belehúzni a tanulásba?

Figyelt kérdés
Most leszek 8.as 7.ben egy kettesem lett most jöttem rá hogy egyetemre akarok majd menni most nagyon rá akarok húzni! Még lessz középiskolában időm is tanulni? Rossz indulatú válszokat kérlek ne irjatok! Előre köszönöm a válaszokat! Tudom egész furcsa kérdés lett! Ezért elnézést!

2015. aug. 31. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy késő! Belehúzni a tanulásba sosem késő!

Ne aggódj, lesz bőven időd középiskolában is, hiszen az egyetemi felvételinél főleg az utolsó két év jegyei és/vagy az érettségi eredményei számítanak. Úgyhogy ne aggódj. Én például 11. osztály elején határoztam el, hogy kezdeni akarok majd valamit magammal később az életben, így nekiálltam normálisan tanulni, s szinte kitűnő lett a bizonyítványom. Az érettségik is nagyon jól sikerültek, s már egy egyetemi alapszakon is túl vagyok. Úgyhogy - említve a saját példámat - nem késtél még le semmiről. Kezdj el tanulni normálisan, soha ne lazsálj, és nem lesz semmi gond! ;)

2015. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2015. aug. 31. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Kérdés, hogy mire oda kerülsz, lesz e még normális magyar felsőoktatás. :D



egy egyetemista

2015. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz :D Köszi a választ!
2015. aug. 31. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én régebben nagyon rossz tanuló voltam, még 9. és 10. osztály idején is, de végül nagyon belehúztam az utolsó két évben, és az érettségin, aminek meg is lett az eredménye: bejutottam arra az egyetemre, ahova szerettem volna, arra a szakra, amelyikre szerettem volna, ráadásul államilag finanszírozottra. Nem kell aggódnod, az általános iskolai jegy nem hiszem, hogy bárhova is beleszámít, amit most megtehetsz, hogy növeld az esélyeidet, az az, hogyha van olyan tantárgy amit szeretsz, abból indulj el az OKTV-n (Országos Közpiskolai Tanulmányi Verseny), hiszen ha jó helyezésed lesz, az plusz pontszám az egyetemre, illetve legyen minél több nyelvvizsgád, mert az is plusz pont. 8. osztály környékén még nem kell az egyetem miatt aggódni, használd ki a fiatalságodat (ezalatt nem azt értem, hogy legyél rossz tanuló, hanem azt, hogy ráérsz még később gürcölni azért, hogy mindenből ötös legyél), de mindenképp küzdj a céljaidért!


18/F

2015. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. aug. 31. 16:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2015. aug. 31. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!