Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Véleményt kérek, mit csináljak...

Valaki : kérdése:

Véleményt kérek, mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A szitu: Felvettek egyetemre, jó pontjaim voltak, de kollégiumi szállást nem kaptam, így pedig nem tudok oda járni.

Mivel elég céltudatos vagyok,arra gondoltam egy évig dolgozom, és mellette lenyelvvizsgázom (3 műszak). De kicsit gáznak érzem, hogy a barátom még csak 11.-be jár, én meg már dolgozom.A kapcsolatunk nagyon komoly.

Találtam viszont egy OKJs képzést, ami egész jó, de 2 évet elvesztegetnék az eredeti elképzelésemhez képest. Viszont lenne egy jó szakmám, de csak utána mennék egyetemre, túl sok idő, amit a szüleim nyakán töltök.

Valaki valami tanács?


2015. aug. 31. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress albérletet és tanulj! Nem hiszem, hogy ott kéne hagynod a sulit csak azért, mert nincs koliban hely. Ha már felvettek, csináld!


Az meg, hogy ciki, hogy te dolgozol a párod meg 11-es nevetséges. De nem kicsit. Nagyon "komoly" lehet, ha ilyeneken fennakadsz.

2015. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Attól is függ milyen szakra mész, nálunk pl ha tudod hogy lesz diplomád, az OKJ semmit nem ér. Meg a BSC is csúszás nélkül 3.5 év, egy tárgyból buksz ami fontos akkor máris 4.5. Én elkezdtem 20 évesen kb (5 éves középsuli után), 24.5 leszek a BSC végére, akkor még lehet 2 év az MSC, és utána még ki tudja mi. Itthon lakom, persze tudok dolgozni közben, csak nem biztos semmi, ha az egyetem bedurvul, nem tudok annyit melózni menni. Arról nincs tapasztalatom, hogy 1 évnyi tanulás kihagyás után, milyen "újrakezdeni", de én talán a melót választanám. Mondjuk az is para, hogy sokan nem elég motiváltak az egyetemhez és kibuknak, szal az sem biztos. AZ OKJ biztosabbnak tűnik, szal így nézve meg azt.
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bob the builder ***** válasza:

"De kicsit gáznak érzem, hogy a barátom még csak 11.-be jár, én meg már dolgozom."

Miért tartod gáznak? Ha ez a legcélravezetőbb csináld ezt.

2015. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Na picit félreolvastam azt hittem fel sem vettek. Milyen messziről kéne bejárnod?
2015. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

200 km... Nincs pénzünk albérletre :(

Egész középiskolában 3 4-esem volt, az érettségimen 2, a többi ötös, tanulmányi alapon kértem az elhelyezést. De mivel a szüleim nem munkanélküliek, nem csináltattam fel magam iskolás koromban, ezért nem kaptam kolihelyet...

mert hogy ebben az országban csak azok kapnak..

2015. aug. 31. 21:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Mások okolása előre még senkit nem vitt. Szóval ezt tedd félre, és rázd meg magad.


Nem csak egyedül lehet albérletbe menni, lehet csatlakozni meglevő csoportokhoz, és nem kell egész lakást, vagy külön szobát kivenni, elég egy ágyat egy sarokban. Ilyen is van, ahogy diákszállók, cimmerferik, stb. Nézelődni kell. És ha más nincs, akkor munka suli mellett. Mert ezt is lehet. Csak akarni kell.


Én tuti hogy nem hagynám veszni a sikeres felvételimet csak azért, mert nincs koli. Addig hajtanám a megoldást, amíg nem találok.

2015. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg semmi ninics :( A kol 18 ezer lett volna. Mindent megnéztem,felhívtam,minden ismerősömnek szóltam, de semmi. A lakótársakat kereső albérletekben is 20-25 ezer + rezsi és akkor még nem ettem...Stb...
2015. aug. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!