Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után szakma és...

Érettségi után szakma és utána egyetem?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretnén megcsinálni az autószerelő és az autóelektronikai műszerész OKJ-s szakmát amihez szintén kell az érettségi és igazából azért is jelentkeztem abba a középiskolába, de közben szeretnék Gépészmérnöki és/vagy Járműmérnöki diplomát.


Ezért arra gondoltam hogy érettségi után először megcsinálom a két szakmát amire lehetőség van 3 év alatt és utána mennék Gépészmérnöki vagy Járműmérnöki alapszakra (inkább Gépészmérnöki és utána Járműmérnöki Mesterszakra) ami ugye: 3 év(szakma)+7 félév(alapszak)+4 félév(mesterszak) összesen 8,5 év


A szakma meg ugye bele is számítana a pontok közé és ha nem is sikerül az egyetem azért biztosítás is tud lenni, akár előny is lehet egyetemen ha van valami tapasztalat.


Szóval ne tudom hogy lenne jobb vagy nem számít az hogy 3 évvel később járnék egyetemre?



2015. szept. 3. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Tökéletesen jól látod a dolgokat. Nem is tudok hozzá sokmindent fűzni, jónéhányan csinálják hasonlóan. Sok sikert hozzá!
2015. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, reméltem hogy van értelme ezt így csinálni :)
2015. szept. 4. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!