Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok így az iskola nem motivál már. Középsuliban sem sokat tanultam, viszont volt egy olyan évem ahol a nulláról megtanultam alap szinten programozni, és 80% emelt infó érettségit csináltam ezzel az 1 évnyi felkészüléssel. Viszont ekkor volt egy hihetetlenül jó tanárom, és minden infó órára úgy mentem be hogy ma végre tanulni fogok megint valami újat.


Év elején elkezdtem phytont tanulni egy könyvből, de 1 hónap után meguntam, ma vettem elő újra és csináltam meg 1-2 feladatot, de megint abba fogom hagyni ahogy ismerem magam. Angolt is akartam tanulni pár éve, ugyan így jártam. Kb 1 hétig tart a motivációm, utána kezdem úgy érezni hogy soha nem fogom megtanulni mivel alapból baromi lassú a felfogásom, így inkább abba hagyom.



2015. szept. 10. 05:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én elsős unokám úgy motiválja magát, hogy ha jó jegyet kap, megehet egy csokit.
2015. szept. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni valami nagyon szar helyre, majd nézz szét egy informatikus cégnél. Szerintem ha elmagyarázod mit akarsz akkor beengednek egy napra, főleg ha kisebb céghez mész
2015. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanulj Tino,ökör lesz belőled :D
2015. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most egy gyárban dolgozom, de annyira nem szar hely, csak egy kicsit. :D
2015. szept. 10. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy motiváld magad, hogy művelt ember akarsz lenni, és nem csak a számítógépes ismeretek terén. Vegyél olyan könyveket, amikben össze van foglalva mindaz, amit az iskolában tanultál volna alap szinten. Én például a Primo Memoria füzetekből megvettem a Felkészülést az érettségire Magyar irodalom összefoglalót, Történelmi összefoglalót, Magyar nyelvtan szabályok, Fizika és Matematika összefoglalót, a Biológia összefoglalót, a Művészettörténet összefoglalót. Lehet, kinevetsz de ekkor már 30 éves voltam, és nagyon elmaradott tudásúnak éreztem magam. Egy-egy ilyen kis füzet mindössze 20-30 oldal, és minden fontosabb dolog benne van. Csak azért olvastam el őket újból, hogy ne süljek fel, ha társaságban szóba kerül ez-az. Aztán később vettem még a Bibliáról szóló kis összefoglalót, nem azért mert hű de vallásos lennék, csak műveltebb akartam lenni. Nekem is rossz sajnos a felfogásom, és a suliban nem sikerült mindezeket normálisan megtanulnom, túl sok volt az anyag, ezekben meg jól össze van foglalva minden.
2015. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!