Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs semmi motivációm! Mit...

Nincs semmi motivációm! Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Gimi 2. osztályába járok, és rengeteget kéne tanulni, igen már most a második héten és eddig minden év elején meg félévkor megfogadtam hogy tanulni fogok de ez még nem igen jött össze :( és rájöttem hogy az a baj hogy nincsen mi motiváljon, ösztönözzön! nem érdekel ha anyu leszid, nem érdekel, ha a tanárok rám szólnak, nem érdekel ha megbukom vagy vlmi, anyum mindig azt mondja azért tanuljak hogy utána legyen egy jó munkám és könnyebb legyen az életem mint neki! de ez sem ösztönöz mert őszintén leszarom ha az utcára kerülök! maximum halálra fagyok télen... de vlhogy ez sem ösztönöz, nem érdekel ha meghalok, hisz én úgyse fogok tudni róla, és arról sem hogy annak a 10 embernek akinek hiányoznék szomorúak, és én csak élvezem az életet, nevetek és nevettetek, a pillanatnak élek és nem gondolkodom a jövőn mert minek?? úgyis mind meghalunk egyszer!! és én inkább mosolygok és mindent leszarok minthogy tanuljak ami nekem egyenlő a szenvedéssel!!!! szóval mit tehetnék hogy ne nyírjam ki magam?? bocs ez hosszú lett, kösz ha elolvastad és rám és a nevetséges problémáimra pazaroltad az időt ahelyett hogy a menekülteken segítettél volna, vagy egy éhezőnek adtál volna kaját vagy vlki olyanon segítettél volna akinek hatszor ekkora gondjai vannak

2015. szept. 10. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszer élünk, de próbáld meg azt szenvedésmentessé tenni. Tűzz ki egy célt, hogy hogyan szeretnéd a jövődet, képzeld el és próbáld megvalósítani. Tegyük fel egy gazdag vállalkozó szeretnél lenni, nagy házzal, akkor ahhoz tanulni kell, hogy legyen egy jó állásod, néha lehet a jövőre is gondolni! Hidd el, a tanulás mellett is lehet nevetni :)

Minden jót! :)

2015. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

15-16 évesen még nem igazán fogod fel, hogy minden tettednek súlya van, ami kihatással lehet a további életedre, lehetőségeidre. Olyan ambícióid vannak, hogy rácuppansz a szociális védőháló adta lehetőségre? Ez nem életcél.

Lehet túlságosan motiválatlan vagy, de egy másik intézmény, esetleg szakközépiskola, ami beleesik az érdeklődési körödbe (ne érts félre, nem azt akarom kifejezni, hogy nem neked való a gimi), ahol többé-kevésbe szakmát is oktatnak. Érettségit biztosan kapsz, megfelelő színvonalú oktatás, ami legitimálja az esetleges felsőoktatásba történő belépést. Így vagy úgy, szedd össze magad, még nem késő. Nincs is annál jobb érzés, amikor végzettséget igazoló bizonyítványt kézhez kapod, utána meg szétcsapod magad a haverokkal. :)

2015. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Muszály kitűzni egy célt , én is kitűztem, vadasparkban akartam dolgozni állatgondozóként, és önkénteskedek is az állatkertben ( csak hogy ne legyen szóismétlés) ezért Vásárhelyre jártam egy mezőgazdasági iskolába, mert ott tanultunk legtöbbet az állatokról, lehúztam 4 évet, érettségi után marattam még két évet, de nem technikumizhattam le, mert a géptanból megbuktam, és pótvizsgáznom kellett, bár sikerült, de végül a technikumiból nem lett semmi, mert elkezdtem járni egy esti suliba. Szociális gondozás is ápolói okj-s tanfolyam, ez a második évem, + sikerült elhelyezkednem, házigondozást csinálok. A lényeg, állatokkal akartam foglalkozni, és emberek lettek belőle. Isten útjai kifürkészhetetlen, próbáld követni őt és engedd, hogy mutassa a jó utat.
2015. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat és biztatásokat, azt hiszem most már van vlmi jövőképem... talán :)
2015. szept. 16. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Írd be youtubera, hogy motiváció.
2015. dec. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!