Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen béna a...

Miért vagyok ilyen béna a vezetéshez?

Figyelt kérdés
Most volt a harmadik alkalom, hogy vezetni mentem, első órán kint voltam a rutinpályán, ami jó is volt mert még soha életemben nem vezettem, de mostmár kivitt a forgalomba az oktatóm, és úgy érzem totálisan béna vagyok hozzá. Nem lassítok le kanyarodásnál, elfelejtek váltani, és még sok apróság ami miatt szekál az oktató. Ráadásul egyáltalán nem ismerem a várost ahol vezetnem kell, csak két hónapja költöztünk ide, így folyamatosan elnézem hol kellene lehajtani, és úgy érzem képtelen vagyok megjegyezni az utat. Totálisan elkeseredtem! Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen béna?
2015. szept. 17. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Még csak a rutinpályán tartasz,gondolom még a vizsga nincs meg róla,jó hogy elveszett vagy a forgalomba.Nyugodj meg menni fog,idő kell a vezetéshez,nem elég a 30óra se,csak arra hogy megtanuld kezelni az autót kb.Idővel belejössz,egyre több minden nem fog nehézséget okozni.Sok mindenre kell figyelni,de ha majd az autót "magadénak" érzed,akkor ezerszer jobban fog menni,hogy a közlekedésre figyelj.Ne keseredj el,és ne izgulj, menni fog,azért van az oktatód még melletted,mert nem tudod.Majd megtanulod.:)
2015. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, én is nagyon béna voltam és mégis lett jogosítványom :) Senki sem úgy kezdi, hogy mindent tud. Én először mindig elfeleljtettem visszakapcsolani 1-be, ha el akartam inulni mondjuk a töld lámpánál :D
2015. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. rutinpályás órámon már kimentünk a forgalomba, mert az oktatóm unta a pályát, kösz. 2 nappal azelőtt vezettem először, bedobott a mélyvízbe, ráadásul 50-70-nel is mentünk, féltem. Ki is borultam az óra után, mondtam neki, hogy vagy vár ezzel, amíg leteszem a rutinvizsgát és azután megyünk ki a forgalomba vagy másik oktatót kérek. Megértette. Ne várj sokat magadtól, most kezded. Mindenkinek van egy alapképessége, a két véglelet, tehát azt hogy rendkívül béna vagy tehetséges vagy rögtön látni, a többi gyakorlás kérdése. Ha meglesz a jogsid, az sem jelenti, hogy normálisan tudsz vezetni, a gyakorláson és a tapasztalaton múlik minden.
2015. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most már nincs rutin vizsga, így egyből a forgalomból kell vizsgáznom!

Én is nagyon féltem és ki is borultam, én nekem is mondta, hogy nyomjam a pedált, mennyivel lehet itt menni, ha kilencvennel akkor menjek annyival, hát nem mertem, csak azt éreztem, hogy legyen vége az órának.

2015. szept. 17. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom még sose vezettél ezelőtt. Ha így van, természetes h nem tudsz még odafigyelni mindenre. 3 óra után ne várj csodát.
2015. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd jó lesz az! Csodákat ne várjál rögtön, majd megszokod, megtanulod. :)


Engem is szekált az oktató, de vizsga előtti vezetésen is ki volt akadva hogy nem úgy csinálom. Én egy alkalommal nem mentem nyugodtan vezetni, mindig idegben voltam. Extrém szinten. Folyton rettegtem tőle, hogy majd mit mond megint, erre mindig sikerült olyat csinálom, amire beszólhatott és ez ment.


Nekem a nem tudom hanyadik óránál volt egy helyzetem, sáv közepén állt egy autó, na mindegy nem írom le részletesen most, már nem is annyira emlékszem mi hogy volt pontosan de nem volt olyan vészhelyzet, de az oktató beszólt utána: te ön és közveszélyes vagy. Ezzel akkor újfent megnövelte egy nullával a nulla önbizalmam. Utána még idegesebben mentem. Sajnos nekem egy szép emlékem nincs a vezetési órákról, csak amikor meglett a jogosítvány igaz 3-szorra, de megvan! Elsírtam magam ott helyben. Az oktató meg mondta, ne sírjál hát megvan! Mondom azért sírok! Azóta nem vagyok ideges ha vezetnem kell. Legutóbb beszálltam és kész mentem. Pedig azóta még csak párszor mentem. Most vizsgáztam augusztusban.

2015. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!