Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ez a tervem...

Szerintetek, ez a tervem (álmom) sikerülhet? Ha szerintetek esetleg nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

Szóval a tervem a következő: érdekelnek a reál tudományok(programozás, matematika, fizika), ezért érettségi után (most vagyok végzős) elmegyek mérnökinformatikára. A szak elvégzése és munka találás után vagy egyből, vagy 2-3 évre rá jelenkezek pszichológus képzésre, majd MA után szakosodom, és elkezdek pszichológusként dolgozni (addig programozó leszek a suli mellett).


Tudom, nehéz lesz munka mellett tanulni, de unokabátyám programozó (elég nívos helyen), és mondta, hogy ez pont nem az a szakma, ami kötött. Van, aki 9-től/6-tól dolgozik, kinek hogy jobb, csak a 8 óra legyen meg.


Tegyük fel, 25 évesen már elvégzem a mérnökinfót, majd 2 év dolgozás után, 27 évesen elkezdem a pszichológiát.

<---

Ez az álmom.



2015. szept. 25. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A mérnökivel sokkal jobban jársz, szinte biztos hogy jól fizető állásod lesz mindig! Szerintem a mai világban muszáj reálisan megvizsgálni a dolgokat és a mérnöki 1000x kifizetődőbb mint a pszichológus.
2017. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Menj inkább programfejlesztőire a mérnöki tele van töltelék tárggyal, amúgy pszichológiát úgy érdemes mellette ha írsz olyan programot amivel pl IQt , reakció időt vagy hasonló nyalánkságot tudsz tesztelni, és talán phd kutatást is megtudta pályázni.
2018. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
azóta mi a helyzet veled?
2022. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!