Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár szeretnék lenni, de...

Csilla200 kérdése:

Tanár szeretnék lenni, de diszgráfiám van, hogy lehetnék ezzel tanár?

Figyelt kérdés
Olvastam ,hogy a alkalmaságin kell bizonyitani ,hogy nincs ilyesmi betegséged ,de sajnos van . És éretségiznem kellene nyelvtanból ,hogy emiatt ,hogy "bizonyithasam" ,hogy nincs.Ha nekem diszgráfiás igazolásom van attól én még 12-ben éretségizhetek belőle ? Vagy mit tudnék ezzel kezdeni ?
2015. szept. 28. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez elég nehéz kérdés, mert én elhiszem, hogy te nagyon szeretnél tanár lenni, viszont a tanártól feltétlenül elvárható, hogy hibátlan helyesírással írjon. Szóval amennyire én tudom, kizáró ok. Megteheted, hogy letagadod, a felmentést az érettségin nem kötelező igénybe venni, azt kifejezetten kérni kell, amit veszthetsz, az 15 pont a magyar érettségin, mondjuk az még túlélhető, mert csak 10%. Valamit a törinél is levonnak, de nem sokat. Nyelvtan érettségi nincs, csak magyar egyben.
2015. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak attól félek ,hogy rendben 15 pont ,de ha nem lesz meg igy a minimum ponthatár akkor kezdhetem újra a 12-et
2015. szept. 30. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nem kezdheted újra a 12.-et, hogy a fenébe kéne, ha egyszer érettségire vagy bocsátható. Aki megbukik az érettségin, nem bukik vissza az iskolapadba!!!

2. Attól, hogy diszgráfiás vagy, mért kéne megbuknod az érettségin? Kizárólag a helyesírási pontokat veszítheted el ezen, semmi mást! Egy kis önbizalmat kéne magadra szedned!

2015. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenki mondja ,hogy önbizalom hiányom van . De akkor egy hármast ki tudok hozni ,ha nem tudok helyesen írni ?
2015. okt. 1. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Négyes is!

Egyébként gyanítom, hogy a helyesírást lehet tudatosan fejleszteni egyszerűen magolással. Az ember egyszerűen megtanulja, hogy az érettségi két t, akkor is, ha nem hallja. Erre például szabály is vonatkozik, amit diszgráfiától függetlenül be lehet vágni: a múlt idő (és valahol, bár nem ige, ez is az) magánhangzó után két t.

Az alkalmasságot is lehet tudatosan jól írni, még ha ösztönösen nem is úgy jön. Elemezzük a szót, alkalmas+ság képző, akkor 2 s. Bizonyít: minden -ít képzős ige hosszú í. Elmondjuk magunkban a szabályt, végiggondolva, hogy vajon erre a szóra mi vonatkozhat. És ha ilyen tudatosan, a szabályokat végiggondolva - bár időigényes - írsz, a helyesírási hibák felét megelőzöd. A másik fele meg nálad már eleve nincs, mert annyira nem is írsz hibásan.

2015. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak nem látszik . Lapon bórzasztó amit müvelek . Hát ha a tanárhoz elég a négyes magyarból akkor a könyvet bemaglomo én ,ha azon múlik :D
2015. okt. 2. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A tanársághoz a táblára kell helyesen írnod. Amit gépen írsz, ahhoz lehet használni helyesírás-ellenőrzőt. Milyen szakos akarsz lenni?
2015. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
földrajz-történelem
2015. okt. 2. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!