Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen munka lenne jobb?

Milyen munka lenne jobb?

Figyelt kérdés
Lassan pályaválasztás elé kerülök és sehogy sem tudok dönteni. Két olyan ág van amiben gondolkozok. Viszont az a baj hogy a kettő teljesen különböző. Az egyiket nagyon szívesen csinálnám, tiszta szívemből, viszont aggódom, hogy tudnék-e vele jó munka lehetőséget/helyet találni. A másikat már nem csinálnam annyira szívesen mint az előzőt viszont ebből a megélhetés könnyebb lenne és munka kereséssel sem lenne gond (legalább is sokkal kevesebb mint az elsővel). Még is melyik úton kéne tovább mennem? Kockáztassak és csináljam azt amit szeretnék, vagy ebben a mai világban nem érdemes már ilyen 50-50%-ra hagyatkozni, és inkább válasszam azt a munkát ami stabilabb pénzkeresési szempontból?
2015. szept. 30. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mik a munkák konkrétan? Mert egyenlőre ez elég filozófiai kérdés, hogy a megélhetés, vagy az egyén kiteljesülése a fontosabb. :D
2015. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam le a két munkát, de hát nyilván így könnyebb lenne át látni a dolgot. :D Az elsö amit szívesen csinálnék az animációs/grafikusi pálya, a másik amit már kevésbé az az állatorvosi.
2015. szept. 30. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:
A grafikusi pálya egyáltalán nem vészes, HA nem Magyarországon akarsz vele érvényesülni. Idehaza sajnos kutyába sem veszik őket, kevés olyan hely van, ahol megbecsülik őket, és valóban el lehet helyezkedni. Sajnos hallottam már sztorikat grafikus ismerősöktől. Külföldön viszont ilyen téren sokkal rózsásabba helyzet.
2015. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ha a grafikusi pályanál döntenék akkor Magyarország szóba se jött volna. :D Igen, sajnos én sem hallok jókat Mo-i munka lehetőségekről. :( De akkor ezek szerint külföldön (Angliában gondolkoztam inkább) ennyire jobb a helyzet?
2015. szept. 30. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy igazán kiemelkedő, ott sem lesz sokkal jobb.
2015. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Külföldön simán meglehet belőle élni, és ha még szereted akkor még jobb. :)

Azért kérdeztem, hogy mi a két munka, mert ha az első a szabad bölcsészet lett volna, ott már gondok lennének. :D

2015. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!