Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulnom kellene, de fáradt...

Asdnoname kérdése:

Tanulnom kellene, de fáradt vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Unom már ,hogy amióta elkezdődött ez az évem teljesen más ,mint az ez előttiek, most kb egy héten legalább mindennap van egy dolgozat már kb 3 hete megy ez folyamatosan, én rendszeresen edzem kondiba, és szeretem is ezt a sportot, és minden hétköznpa járok le kb 5-6 között este 8 fél 9ig ( mire felöltözök, hazaérek 9 óra) és ott vagyok, hogy kajáljak, zuhanyozzak le, egy fél óra szabadidő, és kb 10, fél 11 fele van időm leülni tanulni, mivel suliból kb 4re érek haza tehát délután sincs időm, és alszok napi 3-4 órákat mert hajnali 1-2ig tanulok, most is tanulnom kéne ,csak már kínomba ezt csinálom... Most ovltam az orvosnál 1 hete, nem cigánykodom, akkoris ez volt ,hogy fáradt votlam és nem mentem... A kondit nem fogom emiatt elhanyagolni, tehát az kizárt, felszedtem 1 év alatt 15kg-t nem fogom lerombolni az egészet... ? Ez a fáradtság olyan, mint ha fázik az ember, ha fázik akkor felakar melegedni, ha fáradt akkor meg egyértelműen aludni akar, túl sok a követelmény, túl sok a magolás, és túl sok a fölösleges anyag... Nemtudom volt-e már az az érzés nektek, de úgy vagyok most is ,hogy könnyes szemmel írom a fáradtságtól ezt is. Tudtok adni valami tanácsot esetleg? Vagy mit tehetnék, hogy a kondi is megmaradjon + ezt a sok ratyit is tudjam tanulni? Meg ha magolni kell ,ti hogyan oldjátok meg hogy ne teljen sok időbe a tanulása?

2015. okt. 1. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ennek így nincs sok értelme.

Mi lenne ha csak minden másnap járnál kondiba? Én úgy tudom, hogy amúgyis kell hagyni "pihenőnapot".

Vagy ha semmiképp sem, akkor pedig szelektálj a tanulnivlókból. Ami fontos az érettségi miatt, azt folytasd rendesen tovább, a többibe pedig ne fektess ennyi energiát.

Hosszútávon az egészséged fogja ennek a kárát látni.

2015. okt. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem ma nem is megyek suliba, reggel már menni fog a cirkusz anyámmal, hogy nem tanulok, nem fogok leérettségizni sehogyse, meg teljesen nem érdekel az egész, csak az a baj ő ezt nem látja... na mindegy alszok inkább reggel meg kitalálok valamit.
2015. okt. 1. 00:25
 3/7 anonim válasza:
100%
A testépítés fontosabb mint a tanulás ?
2015. okt. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden nap minek edzeni 2 órát főleg hogy 3-4 órát alszol. Nem tudsz regenerálódni sem, szépen túledzed magad és ennyi volt. 3 napos edzésterv kedd-csütörtök-szombat és max 1 óra 15 perc. Nekem ennyi bőven elég hogy maximális terhelést adjak az izmoknak, tömeget és erőszintet növeljek.

A tanulásban pedig állíts fel egy fontossági sorrendet ha ezt megérted jól fog menni az edzés is, fejlődsz is, pihent is leszel és a tanulás is rendben lesz.

2015. okt. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bölcsebben oszd be az idődet, attól hogy minden nap kondizol még nem jutsz előbbre. elegendő heti 3 alkalom edzésre.
2015. okt. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Heti 3 vagy 2 kondi bőven elég. Amúgy meg találj ki módszereket, puskázz, légy kreatív! :D Ha a szüleid diplomások, ne mondják, hogy ők nem puskáztak... Mert anyám is bevalotta, holott ennek ellenére ha rossz jegyet kapok, jön azzal, hogy suliban mindig ötös volt :D (xD) de bevallotta.
2015. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem először a tanulással foglalkozz, hogy legyen egy jó szakmád és majd utána ráérsz kondizni, mert ha most nem tanulsz nem lesz szakmád és az nélkül nem lesz egy rendes munkád se és akkor meg fogod bánni, hogy alig tanultál valamit.
2015. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!