Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulás közben mindig elkaland...

Tanulás közben mindig elkalandozok és nem tudom bemagolni az anyagot mit tegyek?

Figyelt kérdés
(pedig kellene mert idén fogok érettségizni) mert valamiért nem marad meg semmi hiába ülök órákat a könyvek és füzetek fölött ha jártatok már így ti mit tettetek hogy könnyebben menjen a tanulás?

2015. okt. 4. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne magolj, próbálj összefüggést találni dolgok közt, vagy valamit, amiról az adott dolog, amit tanulsz, egyből beugrik. Ha magolsz, az a rövidtávú memóriádba megy, a felszínre. Ilyenek például az óraközi szünetekben való tanulások vagy a kora reggel átfutott dolgok. Este a legjobb tanulni, miután megtanultad, aludni kell rá, majd míg alszol, az információ a rövidtávúból a hosszútávú memóriába megy. Mindig kell rá aludni, hogy átépüljön.
2015. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem is van ilyen. Az a szerencsém hogy órán odatudok figyelni, illetve hogy megtudom jegyezni a lényeget egyszeri olvasatra, de például töriből a nevek vagy az évszámok nem mennek,de a lényeget 10 év múlva is tudni fogom. De azok a tantárgyak amiket sokat kell gyakorolni (matek, angol) nagyon nehezen mennek. Ha leülök hogy na akkor most angol szavakat fogok tanulni, vagy most matekozok egy órát, akkor tuti megéhezem, vagy megszomjazom, elmegyek sétálni,vagy azt veszem észre hogy a füzetembe rajzolgatok. És én is 12.-es vagyok :DD nemtudom mit kéne csinálni.
2015. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angol miert okoz gondot? Ezt azert kerdem, mert velem meg nem volt ilyen es szeretnem megerteni
2015. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Azért okoz gondot az angoltanulás mert azt is bekell gyakorolni, és ha nem tudok valamit magyarról angolra fordítani, akkor az néha úgy feltud idegesíteni hogy inkább hagyom a francba az egészet. Ha például levelet kéne írni, és nem tudom magamat úgy kifejezni ahogy szeretném :C és próbálkozok valami igényeset összehozni a tanár meg kijavítja, és össze pirosozza az egészet, meg azt mondja hogy figyelmetlen vagyok, meg látszik hogy csak összecsaptam az egészet, pedig tök sokat szenvedtem vele otthon. Szóval ezek. Meg hogy van egy szöveg, elolvasom, teljesen megértem. Aztán le van írva hogy milyen nyelvtanra kell benne figyelni, és azt meg már nem értem, használni meg végkép nem tudom :CCC

Meg mindenki mondja hog nézzek feliratos filmeket. Mióta tudok olvasni, felirattal nézem a filmeket, mert idegesítenek a szinkronhangok, és mégis rossz a kiejtésem.

2015. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh, értem
2015. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!