Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségiken...

Emelt szintű érettségiken mindenki profi, vagy vannak gyengébbek is?

Figyelt kérdés
Tök kakukktojásnak érzem magam, amiért én közepes tudással megyek majd szóbelizni. Egy csomót tanultam, de az írásbelim béna lett, és kezd előjönni a kisebbségi komplexusom. :D Félek, hogy majd a tanár csodálkozva fog rám nézni, ha nem tudok valamit, mert az előttem lévők mind janik voltak - akkor én miért nem?
2013. jún. 7. 15:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyik csoporttársam nagyon hülye töriből, mégis emeltre jött.Pedig neki nincs is szüksége rá, csak úgy megcsinálja. Látszik is az írásbelijén.


Ettől én is félek, amit leírtál, pedig 74%os lett az írásbelim. Tanulj sokat, adj bele mindent és akkor nem érezheted rosszul magad. Az is lehet, hogy egy borzalmas tanárral kerülsz szembe, aki azért is beléd fog kötni. A többiek ne érdekeljenek. :) Mindig az jut eszembe, amikor felvételiztem anno gimibe, ott is 20ból 1 tételt nem tudtam, kihúztam, mégis felvettek, mert akkor jutott eszembe, hogy mit kéne mondani. Most is ebben reménykedek, hogy a források jók lesznek. :D


Miből mész és mikor? Én kedden fogok. :)

2013. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én is így vagyok. Eleve nem is akartam emeltre menni, de aztán kiderült, hogy muszáj. Hát ez van. Úgy érzem semmit sem tudok, mert bár tehetségesnek mondanak a tárgyból, én ezt mindenképpen csak középszinten tartom igaznak. Fura érzés. És igazából akkor lesz a legfurább ha jól sikerül, mert úgy fogom érezni, hogy ez hamis, hisz én nem is vagyok olyan profi mint a többiek akik erre komolyan készültek, és a való életben nem is igazán tudom alkalmazni. De igazából nem izgulok. Vannak b terveim, és a tanárokkal soha többet nem fogok találkozni akik feleltetnek.
2013. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sokat jelent a szóbeli szempontjából, hogy milyen lett az írásbelid. Nekem pl 94% az írásbelim, ma a szóbelin viszont olyan szerencsétlen voltam, meg annyira nem tudtam dolgokat, hogy lehet, hogy még középszinten is égtem volna, nemhogy emelten..

Úgyhogy a fő, hogy ne pánikolj. Egyáltalán nem mindenki zseni, és szerintem a tanárok sem azt várják el, hogy náluk is jobban tudj dolgokat :)

2013. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első: 74%-kal én nem izgulnék. :D Szerintem az tök jó, büszke lennék rá, ennyivel képtelenség megbukni a szóbelin.

Holnap megyek angol emeltezni... A csoport, amibe bekerültem egy rakás jó angolost rejt, szóval ezért is érzem kínosan magam. Mind jóképű fiúcskák, szép ruhában, magabiztosak, nem izgulnak, hülyülnek egymással - és a legklasszabb, hogy ismerik is egymást. Gondolom tök jó képzést kaptak, meg minden, én meg a 74%-os középszintűmből próbálok valami elfogadható emelt szintűt csinálni...


Második: Én se mennék idén még emeltezni, de ja, kiderült, hogy muszák. Bölcsész karra jelentkeztem, de ugye kiderült, hogy kötelező oda 2013-tól egy emelt szintű, és gondoltam, ha már kötelező, az angolt csinálom meg, mert azzal megnyílik előttem a lehetőség a nyelvszakokra is. Igazából az bántja a hiúságomat, hogy én tökre szeretek nyelvet tanulni, és azt hiszem, nyelvérzékem is van, de most kiderült, mennyire számít a tanulási módszer. A suli nem adott nagy angoltudást anno, de amikor egyedül kezdtem hanganyaggal a franciát, iszonyat gyorsan és eredményesen ment a tanulás. Most meg béna vagyok az angollal. :( A legjobb, hogy az előbb olvastam, hogy ,,nekem 73%-os lett az írásbelim, de ma voltam szóbelin, és katasztrófa volt". Hát, biztató... Mit szóljak akkor a kis 50%-os írásbelimmel?

2013. jún. 7. 16:03
 5/21 A kérdező kommentje:
Harmadik, köszi, erről beszéltem. :D
2013. jún. 7. 16:03
 6/21 anonim ***** válasza:
"mindenki profi, vagy vannak gyengébbek is" - Azért az érettségit nem kell ennyire túlbecsülni:D Még ha emelt szintű is. Rá fogsz jönni (már ha persze továbbtanulsz), hogy az ottani tudás bőven felületes. Igaz, én mondjuk nem töriből, hanem informatikából érettségiztem emelten és ebbe az irányba is tanultam tovább. És így visszagondolva azok a feladatok, meg az a szóbeli anyag mennyiség...édes kevés. Közben csak 1 év telt el.
2013. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Meg ha persze az profi tudás lenne, akkor mit tanítanának az egyetemen történelem szakon?:D
2013. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem kérdeznek semmi olyat, amire minimális kreativitással és nyitottsággal ne lehetne válaszolni :) Menni fog.
2013. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ők ott nem tudják, hogy milyen lett az írásbelid. Ezért fordul elő, hogy valakinek egy pont kellett volna a jobb jegyért.

Nekem is azon múlik, hogy mit húzok.. Egy életmód a Kádár korszakban... Huh, álom témakör. Hogy mit nem szeretnék, arról nem beszélek. :D


A lényeg, hogy mindent hozzunk ki magunkból a helyzetnek megfelelően, aztán majd kiderül mi lesz.

4 éve emelten tanulom a törit, de pont amikor intenzíven tanulnék, csak feküdni tudok betegen és nem megy semmi... Ez az idegesítő...

2013. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Remélem. Mjad gondoljatok rám, az idegen gyakori kérdésekes bef*sós emberkére, és szurkoljatok. :D

Köszönöm egyébként a biztató és együttérző szavakat. =')

2013. jún. 7. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!