Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Mit...

Melyiket válasszam? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval mindig is érdekelt a biológia,kicsit a kémia fizika. Igazából szinte minden érdekel,ahol kutatni lehet és új dolgokkal foglalkozni és a realitáshoz közeli. Nagyon sokszínű személyiség vagyok,bármilyen munkában jól érzem magam,de a legfontosabb hogy folyton új feladatok legyenek és szeretem ha fontos dolgokat bíznak rám. Nagylelkű vagyok és szeretem összetartani a csoportokat legyen az iskolai vagy munkahelyi. Először akartam orvos lenni,színész,kutató biológus,tanár stb. Végül a gyógyszerészeti szakon vagyok. Amit én szeretnék az egy jó fizetés,karrierlehetőség és kutatás. Nekem kell az,hogy feljebb juthassak a ranglétrán amennyiben jól végzem a dolgom. Természetesen mindenképp szeretnék olyan dolgot létrehozni/csinálni amivel segíthetek másoknak,nekem ez öröm. A kérdés lényege hogy menjek át inkább az orvosira? Végülis ez volt a nagy álmom,de a gyógyszerészeti talán összefoglalja mindazt ami a célom lenne. Mit gondoltok?

2015. okt. 24. 01:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és kimaradt: nagyon szeretnék ezek mellett tanítani is :)
2015. okt. 24. 01:31
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem először látom itt a történeted és a kérdést, hogy átmenj-e. Nekem ez azt mutatja, hogy nem érzed magadénak a helyet, ahova jársz, nem találod a helyed. Kutatni mindkét pályán lehet. A kèrdés az, hogy mit akarsz kutatni. Orvosként nagyon sok idő, mire jó fizud lesz (ha lesz), de ha nem klinikumban dolgozol, akkor még borítékod sem lesz. A gyógyszerész fizukat nem ismerem, de a kutatásra biztosan van pénzük. Elég nagy üzlet épül a beteg emberekre,a gyógyszeripar alatt sosem rezeg a léc.
2015. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi bár tényleg többször kiírtam,de azért mert minél többféle választ kapok annál jobban összezavarodok! :) Az a helyzet hogy jól érzem itt magam csak más volt a tervem és úgy érzem nem vittem véghez amit elterveztem. Ezért kínlódok.
2015. okt. 24. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ember fiatalon nem tud életre szóló döntést hozni olyan szakmákról, amelyekbe bele sem lát. Szerintem egyik lehetőségből adódik a másik, az élet sokfélét tartogat egy szakmán belül, amire most nem is gondolnál, és az a lényeg, hogy amiben vagy, abban jól érzed-e magad. Biztosan valami mentén döntöttél, mikor a gyógyszerészetire mentél. Ugyanahhoz a célhoz többféle úton is el lehet jutni, embereken sokféleképpen lehet segíteni, karriert sokféle szakmával lehet építeni, ahogy kutatni is. Ne befolyásoljon senki, ha jól érzed magad, az a lényeg.
2015. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!