Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Államvizsga, végbizonyítv...

SOS! Államvizsga, végbizonyítvány, hogy szokott ez zajlani ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy itt teszem fel a kérdést, de a TO-n nem veszik fel a telefont, holnap meg holnapután nincs bent senki...


Szóval 1 db vizsgát kéne letennem, hogy meglegyen a végbizonyítványom (abszolutórium), viszont mivel erre tanultam így nem tudtam leadni a szakdogámat, illetve államvizsgázni a következő félévben szeretnék.


A kérdésem, hogy a végbizonyítványnak követelménye a szakdoga leadása? A konzulens már adott rá jegyet (megvan minden a neptunban ezen az egy vizsgán kívül amit fent írtam), csak ugye még hivatalos bíráló nem látta, mert nem adtam úgy le.


Tehát meg tudom azt csinálni, hogy most megcsinálom a tantervi tárgyat, a következő félévben meg leadom a szakdogát, védem és államvizsgázok?


Most fizetősön vagyok, de a végbizonyítvánnyal ugye megszűnik a hallgatói jogom. Kell azért fizetnem, hogy a következő félévben megcsináljam az elmaradt dolgaim (szakdoga+államvizsga)? Be kell megint iratkoznom a félévre, vagy nem?


2015. okt. 26. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A végbizonyítványnak nem része a szakdolgozat leadása. Az csak a záróvizsgára bocsátás feltétele (a végbizonyítvánnyal együtt).


Jól tudod, a végbizonyítvánnyal a félévben megszűnik a hallgatói jogviszonyod. A szakdolgozatot később is leadhatod, és később záróvizsga-időszakban is vizsgázhatsz. Fizetni ezért nem kell. Beiratkozni sem kell a következő félévre (nem is leszel hallgató, ezért nem is tudsz).


Arra kell figyelni, hogy van erre egy határidő. Tehát nem húzhatod akármeddig a szakdolgozat leadását és a záróvizsgát. Én sem tudom most pontosan, mennyi, de pár évről van szó. Utána már bonyodalom van, és esetleg kezdheted is elölről a képzést.

2015. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az abszolutórim az megvan idén akkor az jó. Következő félévben pedig leadhatod a szakdogát és államvizsgázhatsz a kettő amúgy 1 hétnyire van egymástól, télen januárban, nyáron júniusban. Tehát azokra tavasszal kell koncentrálnod idén a vizsgára. Viszont az államvizsgára jelentkező lapot azt majd add le márciusban.
2015. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!