Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet hogy diszkalkuliás vagyok?

Lehet hogy diszkalkuliás vagyok?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom gyűlölöm a matekot és már az említésére is kiráz a hideg. Alsóba sem voltam valami jó belőle, de akkor még nem voltak ilyen nagy gondok vele mint most. Sokszor az egyszerű műveletek is gondot jelentenek, az ujjaimon számolok, szorzótáblába is sok mindent eltévesztek, a szöveges feladatokról és a törtekről már ne is beszéljünk.. Külön tanárhoz járok, meg a suliba is van korrepetálás és arra is megyek mindig. A mértékváltásokat sose tudom, tizedestörttel egyáltalán nem tudok számolni, három jegyű számok írásbeli osztása is nagy gondot jelent. Sokszor még az órát se tudom..a szabályokat, fogalmakat megtanulom, de az minimum három órába telik mire rendesen megy mindegyik és másnapra már el is felejtem őket. Nem vagyok lusta, sokat gyakorlok, 5-ös tanuló vagyok..a matekom 3-as, fizika, kémia 4-es, de a többi mind nagyon jól megy. Most fogom letenni a középfokú nyelvvizsgát, és országos versenyt nyertem magyarból. Hobbim az írás, rajzolás, festés és utazás. A barátnőm vetette fel először, hogy lehet hogy diszkalkuliám van..anyáéknak nem merek róla szólni.. Szerintetek?

2015. okt. 28. 17:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan nem írod, hány éves vagy/ hanyadikba jársz?
2015. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%

simán buta vagy és nem akarod megérteni a matekot

vagy diszkalkuliás vagy.

2015. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
61%
khmm nem, biztos vagyok benne hogy nem vagy buta, velem pontosan ugyanez volt és elmentünk egy intézménybe ahol megvizsgálták a képeségeimet . Kiderült hogy igazam volt, most fel vagy mentve matekból és érettségiznem se kell belőle.Szerintem mindenképp szólj a szüleidnek erről, egy vizsgálatból nem lehet baj!
2015. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én még 20 évesen is az ujjaimon számolok. De ez nem gyerekes.. 45/F
2015. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Van lehetőség ezt megnézetni. Élj vele! Felmentésed is lehet
2015. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Nem direkt maradt le, köszi, hogy szólsz! 14 éves, lány vagyok.
2015. okt. 28. 18:22
 7/29 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: hát..ömm..számítottam ilyen válaszokra, direkt azért írtam bele, hogy más tantárgyakból elég jó vagyok, de azért neked is köszi a válaszodat.
2015. okt. 28. 18:23
 8/29 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Köszönöm szépen! Sokat segítettél!!
2015. okt. 28. 18:24
 9/29 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: Köszönöm, megnyugtattál, hogy nem vagyok egyedül:)
2015. okt. 28. 18:25
 10/29 A kérdező kommentje:
5.: Neked is köszönöm!Beszéltem róla anyának, el fogunk menni megnézetni.
2015. okt. 28. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!