Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon erős félelmeim vannak...

Nagyon erős félelmeim vannak a tanulással, érettségivel, egyetemmel kapcsolatban. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most 11. osztályba járok a környék legerősebb iskolájába. Általános iskola 4. osztálya óta tudom, hogy orvos akarok lenni. Általános iskolában kitűnő voltam végig. Gimnáziumban első évvégimben a matek 3, kémia, fizika 4, a többi 5 volt. 10-es évvégimben matek 3, fizika 4, többi 5. Ebben a tanévben viszont minden erőmet a tanulásba teszem, mégsem látom eredményét. Van az osztályban 2 nagyokos (kórházigazgató lánya és a polgármester lánya), őket sztárolja az összes tanár, a többiek me le vannak tojva. Nagyon bosszantó. Úgy kezel a legtöbb tanár, hogy én csak egy kis falusi senki vagyok. 4-5 órát töltök tanulással naponta (legalább) és mégis sorra szúrom el a dolgozatokat. Nem igaz, hogy megtanulom az anyagot, aztán dolgozatnál teljesen leblokkolok. Minden tanár csak fenyeget, hogy milyen rohadt nehéz az érettségi, meg bekerülni egyetemre, meg hogy nagyon kevés ember képes az orvosira. Igazi kedvelvevő tanárok... Eddig bioszból végig kitűnő voltam, ebben az évben pedig 5, 5, 5, 1, 2 a jegyeim. Nagyon be vagyok pánikolva. 1 évig jártam pszichológushoz, kifizettünk egy rakás pénzt, de nem vettem sok hasznát. Megállapította, hogy szociális fóbiám van és sok bennem a gátlás, de szerinte én tehetséges vagyok, csak a félelmeim nem hagynak kibontakozni. Szörnyű félelmek gyötörnek minden nap, mert attól félek, hogy nem lesz jó az évvégi bizonyítványom (ez már számít felvételinél), félek, hogy nem vagyok képes jól leérettségizni. De orvosin kívűl semmi más nem jöhet számításba, nagyon sokat gondolkodtam, de nem találok jobbat. Az idegen nyelveket nagyon szeretem (németből van B2 komplex vizsgám, angolból pedig B2 szóbeli), de az idegen nyelvekkel nem szeretnék tovább tanulni. Egyszerűen megzavarít ez a tehetetlenség. Beszélgettem tanítás után erről a kémiatanárommal, a fent leírtakat elmomdtam neki, erre mit válaszolt? "Ha balf...oskodsz, akkor nem is fog sikerülni. Össze kell szedni magad!"

De ő könnyen beszél, pedig tudja, hogy 40 km-t utazom minden nap, hogy egy ilyen kaliberű gimiben tanuljak, aztán mikor hullafáradtan hazamegyek az üres házba, akkor kezdhetek tanulni. Minden tanár elvárja, hogy az órájára 100%-ban felkészültek legyünk, csak nem tudom hogy, mikor holnap is angolból írunk, töriből összefoglalunk (nézzem át az egész témakört), kémiából fél oldal házi, bioszból ott az emésztőrendszer, irodalom verselemzésről meg matek háziról már ne is beszéljunk. 6 órára képtelenség 100%-osan felkészülni.

Tudtok valamit javasolni ''megőrülés" ellen?



2015. dec. 1. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szar az iskola
2015. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Duplázásról hallottál már? Nem muszáj beleszámítani a bizonyítványod a felvételi pontszámba.

És ha nem sikerül az érettségi bármikor meg lehet próbálni újra. Esetleg kihagyhatnál egy évet és otthon, nyugalomban készülhetnél. Viszont ha most nem bírod a stresszt, akkor az orvosin hogy fogod?

2015. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem a tegnapi szörnyű álmomat is. Mert már aludni sem tudok. Annyira emlékszem az álmomból, hogy anya érettségi előtt meghalt.. Aztán nem mentem el érettségizni, hanem csak pótérettségire és ahogy megkaptam a feladatlapot, nem tudtam megoldani. Nagyon szörnyű volt, már alig alszok. És annyira át tudom élni az álmaimat.

* Azt ne javasoljátok, hogy menjek könnyebb iskolába, mert mem szeretnék. Tudom, hogy rohadt igazságtalan, hogy itt meggebesztenek a tanárok a 4/5-ért, más iskolákban meg fele ennyi erővel kitűnő lehetnék.

2015. dec. 1. 16:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a tanár nem tehet róla ha te sokat utazol. Akkor lehet mégsem volt jó a döntésed, hogy ilyen messzire jössz. És nem kell 100% felkészülni mindig mindenre. Feleléskor vagy dolgozatíráskor kapsz jegyet, egy átlagos órán mi történik? Legfeljebb kérdezget aztán legfeljebb nem tudsz mindenre válaszolni. Ezért a legtöbb helyen semmi büntetés nem jár.
2015. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neked semmi sem jó csak valami csodaszert vársz amivel tökéletes tanuló lehetnél akkor így jártál. Nem igzán bölcs dolog tönkretenni magad egy jobb iskola miatt, te pedig igen hisztérikus állapoban vagy már az írásod alapján.
2015. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha orvos szeretnél lenni, miért olyan egetrengetően fontos csillagos ötösre felkészülni a történelem és az angol számon kérésre, az irodalom elemzésre? A tanárod szavaival élve ez valóban balf**zkodás.
2015. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Aludj tobbet, mert te is bele fogsz rokkanni.
2015. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De pont az, hogy a csapból is az folyik, hogy mennyire qrva nehéz az orvosi. Komolyan mondom, képesek átmosni az ember agyát és elhitetni vele, hogy nem képes rá, ne is próbálja meg.

Én csak nem akarok úgy járni, mint anyám egy kolleganőjének a lánya. Általános iskolában meg egészen érettségiig jogi egyetemre készült. Aztán a sok stressztől érettségi előtt annyira bepánikolt, hogy gyógyszereket vett be. Szerencsére meg tudták menteni, de egy évig otthol kellett lennie, pszichiáterhez járt és gyógyszereket szedett. És mi lett a vége? A sok ember elhitette vele, hogy nem kell neki az a jogi egyetem, menjen inkább főiskolára. Most tanítóképző főiskolán van és azóta is labilis lelki állapotban.

2015. dec. 1. 16:52
 9/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy igazatok van, egy évig ezt hallgattam pszichológustól is. De egyszerűen nem tudok megváltozni.

Nálunk úgy megy, hogy felelést, röpdolgozatokat be sem jelentenek előre. És ha felkészületlenűl megyek és véletlen nálam nyílik a napló, akkor szívás van. Mert akkor könyörtelenül bevágja az 1-est az összes tanár, nem érdekli, hogy kéne a jó jegy és hogy tönkretesz vele.

2015. dec. 1. 16:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha más tárgyból bevágja az egyest, akkor mi van? A kutyát nem fogja érdekelni orvosin, mennyire tudod Petőfit.

Ne sajnáltasd már magad egyfolytában: ilyen orvoshoz, ha haldokolnék, se mennék.

2015. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!