Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon erős félelmeim vannak...

Nagyon erős félelmeim vannak a tanulással, érettségivel, egyetemmel kapcsolatban. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most 11. osztályba járok a környék legerősebb iskolájába. Általános iskola 4. osztálya óta tudom, hogy orvos akarok lenni. Általános iskolában kitűnő voltam végig. Gimnáziumban első évvégimben a matek 3, kémia, fizika 4, a többi 5 volt. 10-es évvégimben matek 3, fizika 4, többi 5. Ebben a tanévben viszont minden erőmet a tanulásba teszem, mégsem látom eredményét. Van az osztályban 2 nagyokos (kórházigazgató lánya és a polgármester lánya), őket sztárolja az összes tanár, a többiek me le vannak tojva. Nagyon bosszantó. Úgy kezel a legtöbb tanár, hogy én csak egy kis falusi senki vagyok. 4-5 órát töltök tanulással naponta (legalább) és mégis sorra szúrom el a dolgozatokat. Nem igaz, hogy megtanulom az anyagot, aztán dolgozatnál teljesen leblokkolok. Minden tanár csak fenyeget, hogy milyen rohadt nehéz az érettségi, meg bekerülni egyetemre, meg hogy nagyon kevés ember képes az orvosira. Igazi kedvelvevő tanárok... Eddig bioszból végig kitűnő voltam, ebben az évben pedig 5, 5, 5, 1, 2 a jegyeim. Nagyon be vagyok pánikolva. 1 évig jártam pszichológushoz, kifizettünk egy rakás pénzt, de nem vettem sok hasznát. Megállapította, hogy szociális fóbiám van és sok bennem a gátlás, de szerinte én tehetséges vagyok, csak a félelmeim nem hagynak kibontakozni. Szörnyű félelmek gyötörnek minden nap, mert attól félek, hogy nem lesz jó az évvégi bizonyítványom (ez már számít felvételinél), félek, hogy nem vagyok képes jól leérettségizni. De orvosin kívűl semmi más nem jöhet számításba, nagyon sokat gondolkodtam, de nem találok jobbat. Az idegen nyelveket nagyon szeretem (németből van B2 komplex vizsgám, angolból pedig B2 szóbeli), de az idegen nyelvekkel nem szeretnék tovább tanulni. Egyszerűen megzavarít ez a tehetetlenség. Beszélgettem tanítás után erről a kémiatanárommal, a fent leírtakat elmomdtam neki, erre mit válaszolt? "Ha balf...oskodsz, akkor nem is fog sikerülni. Össze kell szedni magad!"

De ő könnyen beszél, pedig tudja, hogy 40 km-t utazom minden nap, hogy egy ilyen kaliberű gimiben tanuljak, aztán mikor hullafáradtan hazamegyek az üres házba, akkor kezdhetek tanulni. Minden tanár elvárja, hogy az órájára 100%-ban felkészültek legyünk, csak nem tudom hogy, mikor holnap is angolból írunk, töriből összefoglalunk (nézzem át az egész témakört), kémiából fél oldal házi, bioszból ott az emésztőrendszer, irodalom verselemzésről meg matek háziról már ne is beszéljunk. 6 órára képtelenség 100%-osan felkészülni.

Tudtok valamit javasolni ''megőrülés" ellen?



2015. dec. 1. 16:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Újból kérdezem: hallottál már a duplázásról?? Ott csak az számít, hogy milyen az érettségid. Nincs vége a világnak ha egyest kapsz vagy nem lesz jó a bizonyítványod. Inkább készülj az érettségire mint hogy tönkretedd magad, mert most pont oda tartasz ahova az ismerősöd lánya...

És a 100%-osan felkészült meg a semennyire sem készült között igen nagy különbség van. Igenis meg kell tanulnod mi a fontos és mi nem. Ami nem olyan fontos abból nem kell mindenképpen a tökéletesre törekedni. Ne mondd már, hogy ilyen jó tanuló vagy és az órán, régebbről, meg néhány átnézéssel nem marad meg benned annyi, hogy ne kapj egyest!

És nem elvégezhetetlen az orvosi, de tagadhatatlanul nehéz. Én biológia tagozatos osztályba jártam, szinte mindenki orvos akart lenni, végül legfeljebb 2-3 jutott el odáig pedig mind jó tanuló volt. És bizony az embernek kell legyen annyi önkritikája, hogy tudja mire képes. Lehet hogy te olyan lelki beállítottságú vagy, hogy neked sok lenne az a megterhelés. Ez nem elrettentés csak tény.

2015. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És az sem a világ vége ha nem azonnal mész egyetemre, kihagysz egy évet vagy elsőre nem vesznek fel. Amúgy meg közhely, de a középszintű érettségi egy rossz vicc. Egyes tárgyakból az emelt is. Biológiából meg kémiából gondolom jó vagy, különben nem akarnál orvos lenni.
2015. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A többiek már elég jól elmondták a lényeget és én is csak azt tudom mondani, hogy túl komolyan veszed ezt az egészet feleslegesen! Ezzel a mostani felfogásoddal nem lesz eredményes a felsőoktatási "karriered", mert bele fogsz teljesen pusztulni rögtön az első félévedbe! A duplázás tökéletes lehetőség arra az esetre, ha a jegyeid kevésbé jók, ahogy a többiek is írták! Minek kell feleslegesen kiidegelni saját magad? Tudod a célt magad előtt, élvezd az oda vezető utat, az érdeklődésed mentén haladj az utadon!

Ott a példa előtted, hogy mi történik azzal, aki nem képes a váltásra fejben...gyerekből felnőtté válni, ami azt is jelenti, hogy képes vagy súlyozni és racionális döntéseket hozni!

"Most tanítóképző főiskolán van és azóta is labilis lelki állapotban." ez pedig, ha igaz az maga a tragédia a következő nemzedék számára....tanításra teljességgel alkalmatlan a leányzó, így a lehető legrosszabb pályára menekült.....és egy percig se, hogy majd ott sikeres lesz az útja. Ne kövesd ezt a példát! Sok sikert.

2015. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Valóban, az orvosi nem egy lazán áttáncolós dolog.

Már bekerülni sem könnyű, hiszen két emelt érettségit várnak, biosz+kémia / biosz+fizika.

Ha valakinek ezek nem mennek, ne is álmodjon... Vagyis álmodni lehet, de azzal meg sokra nem megy.

Nálunk nagyon sokan készültek anno orvosira, de csak a legjobbak maradtak versenyben, aki emelt bioszon is hozta az 5-ös átlagot, illetve fizikán.


Viszont az is marhaság, hogy a tanár rémisztget, holott az lenne a dolga, hogyha lát egy kis realitást a tervedben, akkor biztasson és segítsen annak megvalósításában.

2015. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!