Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani jó matek...

Tudnátok ajánlani jó matek könyveket? (egyetemista vagyok, de le vagyok maradva)

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, buktam analízisből, mert hiányosak a középiskolai ismereteim.

Tudnátok ajánlani jó könyveket, feladatgyűjteményeket amivel bepótolhatnám a középiskolai hiányaimat, illetve analízishez is keresek könyvet.


2015. dec. 11. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Obádovics könyve mindent elmagyaráz.
2015. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy általában nem könyvből nyomják a matekot, hanem jegyzetekből. Ha jól sejtem az analízis a matek 1 akar lenni, tehát ez az aktuális anyag ami nehezen megy. Annak kéne utána nézned, hogy van-e matek 0 tananyag a tanárod honlapján (ált. ebben szokott lenni felzárkóztató anyag) vagy valami részletesebb matek 1 jegyzet. Az analízishez ha minden igaz főleg ilyeneket kell átnézni: gyökjel alá bevitel, azonosságok, egyenletrendszerek, stb. Megkérdezhetem melyik egyetemről és milyen szakról van szó?

Szeretnék segíteni, de jobb lenne ha tudnám, valamint kicsit leírnád mit is vesztek matekból.

2015. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A BME-re járok.


Ilyenek voltak a zh-k:

Első: [link]

Második: [link]

2015. dec. 11. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Aha látom, van itt sorozat, határérték, fgv vizsgálat, deriválás ábrázolás, egy kis integrálás stb.

Figyi küldök egy ilyet:

[link]

Ezen az oldalon találsz felzárkóztató részt, valamint kidolgozásokat a feladataidhoz hasonlóakhoz. Tudom, kicsit átláthatatlan az oldal, meg kell keresni sajnos. :S Sőt van is egy matematika felzárkóztató pdf.

Továbbá ajánlom figyelmedbe:

[link]

Itt a matek I feladatsor és megoldókulcs segítségével tudsz gyakorolni, de ezeknél nincs levezetés. Az első linken találsz feladatokat levezetéssel, csak mint írtam keresgélni kell.

2015. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!