Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem tanár szeretnék...

Történelem tanár szeretnék lenni, hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval most vagyok ugye 8.-os, eddig úgy van, hogy gimibe megyek középiskolába, aztán kell egy jó főiskola, ahol ugye indul ilyen tanárképző. Nos történelem mellett ugye kell egy másik tárgyat is választani, ami az én szememben akár angol lehetne, viszont elvileg megvan szabva, hogy csak földrajzot, meg ilyesmiket lehet... Ez igaz? Illetve, ha lehet angolt is mellé választani, minden tanárképző főiskolán lehet tanulni történelmet? Remélem értitek a kérdést. :)
2015. dec. 12. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az egyetem honlapján hogy milyen képzések vannak...

Amúgy miért ne lehetne. Ismerek magyar-német párosítású tanárt.

2015. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Angolt is lehet hozzá. :) Csak hogy tiszta legyen, vannak egyetemek/ főiskolák ahol karok vannak, amik indítják a szakokat. A tanári szakokat általában a bölcsészettudományi kar(BTK) indítja, illetve egy úgynevezett tanárképző központja(TKK) az iskolának. Viszont nyolcadikban még korai érettségi utáni továbbtanuláson gondolkozni, lehet megutálod középsuliban a törit és ilyesmik :D Vagy megszeretsz mást. Én is itt szerettem meg az irodalmat :)
2015. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már nincs tanárképző főiskola, hanem osztatlan képzésbe kell két szakot választani :) a történelem-angol tanár szak szinte biztosan elérhető, nagyon népszerű, igaz nem minden egyetemen, de szinte biztos vagyok, hogy minden évben indul legalább az eltén vagy a szegedi egyetemen. most nézem, hogy az eltén indult kémia-töri, és töri-portugál tanári, pedig nem gondolom, hogy annyira összepasszolnak, vagy magyarországon minden középiskolában tanulnak portugált, úgyhogy ne aggódj :) csak mivel népszerűbb, annál magasabb a ponthatár, úgyhogy sokat kell dolgozni érte, hogy bekerülj :)
2015. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!