Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak jog helyett?

Mit tanuljak jog helyett?

Figyelt kérdés
Mindig is nagy álmom volt, hogy jogot tanuljak és egyszer ügyvéd lehessek, de erről sajnos az anyagiak miatt le kell mondani, plusz hiába vagyok kitűnő és teszek majd két emelt érettségit, nem lesz 460 pontom. Viszont most el sem tudom képzelni, hogy ne ezt tanuljak. Hiába nézelődök, nincs semmilyen más szak, ami megfogna, talán még a politológia. Imádom a magyart és a törit, reál tárgyakat viszont nem szeretem. Tippek esetleg, hogy mit lenne érdemes tanulnom? Hátha elkerülte valamilyen szak a figyelmem, ami talán még meg is tetszene.
2015. dec. 14. 17:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Még az NKE-n érdekelne a migrációs szak, de arról nem találtam túl sok mindent.
2015. dec. 14. 17:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ne bánkódj a jog miatt,és egyedül az motivál, hogy sokat fizettem eddig is tandíjra.. Ma már sokszor nem a tudás számít. De utálom az egészet. Már halasztottam is, nem lett jobb a helyzet.
2015. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok az ilyenekkel, csak tudod mikor gyerekkorod óta van egy álmod aztán hirtelen le kell mondanod róla..
2015. dec. 16. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ez az álmod, akkor ott a Diákhitel2. Nagyon kedvező feltételei vannak, nem kell megijedni azért, mert hitel.

Ha jól tanulsz, akkor van lehetőség költségcsökkentésre is. Nálunk a PTE-n van 1+1 ösztöníj, elvileg februártól pedig havi rendszeres önsztöndíj féleség is lesz. (10-50ezer forint, és ha kiszámolod, hogy havi kb 40ezer a tandíjad, akkor már a 10ezer is nagy segítség)

2016. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!