Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljak? Az orvosi...

Mit tanuljak? Az orvosi helyett milyen egyetemre jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Sajnos orvosira nem vettek fel,viszont nagyon èrdekel az eü.Emellett èrdekel mèg a pszichológia is.Mindenkèppen segítő szakmát szeretnèk,lehetőleg olyat ahol gyerekekkel is foglalkozhatok ès ha szeretnèk tudom vállalkozóként csinálni.Létezik ilyen?Èn a klinikai szakpszichològiára is gondoltam erről mi a vélemènyetek?


Köszönöm !



2015. aug. 13. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
És nem is akarsz orvos lenni? Hányadikra próbálkozásra nem vettek fel?
2015. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És pszichológia szakra felvennének? Csak mert oda vagy 440-450 szokott lenni a ponthatár, nem?

Egyébként szoc.ped., ápoló, gyógytornász, szülésznő, dietetikus, gyógypedagógus...

2015. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát őszintèn szólva már elment tőle a kedvem,nekem túl sok lenne szerintem.Igen pszichológiára valòszínű felvennének ,van nyelyvvizsgám ,és a humán érettsègiim is jòk.Az orvosit anyagilag is nehezen oldanám meg dolgoznom kène.A számítási feladatok nem mennek sajnos.
2015. aug. 13. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
SZERINTEM NE ADD FEL, PRÓBÁLD MEG MÉG EGYSZER,HÁTHA SIKERÜL!
2015. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne próbálja meg, mert zéró motivációja van. Ha már most ilyen akkor nem fogja tudni elvégezni az egyeteme, mert az első nehezebb vizsgára készülés közben feladná.
2015. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha már most "ilyen"...Ez jó.Honnan tudod,hogy milyen vagyok?Szerettem volna az orvosit,nem jött össze,ezèrt gondoltam csinálok valami mást mert a kèmia miatt nem menne.Erről szólt a kèrdès...szerintem ez rugalmasság.Nem gondolom,hogy emiatt megèrdenelnèk bármilyen negatív jelzőt .
2015. aug. 14. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem használtam semmilyen negatív jelzőt, csak közöltem, hogy az orvosihoz nem vagy elég motivált. Gyakorlatilag feladtad a dolgot. Ha már a bejutást is ilyen könnyen feladod, akkor tényleg nem igazán vagy orvosira való, mert ott ennél csak nehezebb vizsgák lesznek.
2015. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bejutás nem nehéz, ha az ember odateszi magát, a nulláról fel lehet készülni bioszból és kémiából is fél év alatt... Utána viszont némelyik vizsgára közel annyit kérnek mennyiségben, mint mondjuk egy érettségi, csak sokkal több szakszóval, eddig ismeretlen kifejezéssel...
2018. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!